Saints-But

JVM_

Musta tuntuu lasein nähtynä ja tilastojen kautta.
.
Ennen juhannusta peli menetettiin väsymyksen tuomaan hengettömyyteen ja taktiseen epäonnistumiseen sekä hyökkäyksen että puolustuksen puolin palloa. Hyökkäys yritti juosta Saints boxiin väkisin, vaikka wr osasto oli lähes joka downilla auki. Vaseylle sattui muutenkin huono päivä, vaikka wr osasto tiputteli, niin puolet heitoista oli luokattomia. Puolustuksen puolella puhkottiin suuria pelejä juosten ja heittäen, puolustus ei saanut otetta Bonaan ja Saints hyökkäykseen koko pelin aikana. Oli pakko jättää kesken silloin tiistaina, hermo ei kestänyt.
.
Eilen en ollut paikanpäällä, tilastoja kuitenkin silmäilemällä juoksu pysyi hyvin aisoissa ja painettakin on saatu sen verran, että pari intteriä ja pallon rähmäyskin on saatu aikaiseksi muutaman puntin lisänä. Selkeää parannusta on siis viimekertaiseen verrattuna havaittavissa. Hyökkäyksessä oli ilmeisimmin Mononen ja Lautala back, jolloin juoksu kyllä onnistuu vaikka siinä ei aina järkeä olisikaan vastustajan seiska-kasi boxia vastaan. Heittojaardejakin 150 ja kokonaisetenemä 444 eli kyllä noilla määrillä jo pitääkin voittaa. Kemani oli näköjään iskussa koko pelin ja kovimmalla kuormituksella säänkin huomioiden ja Vasey myös paransi otteitaan selkeästi. Villekin vertyy hitaasti, mutta varmasti (7koppia ja MAALI, on se kone).
.
Sitten on vielä mainittava D.Luoma, joka on saanut isänsä voimat ja nopeuden sekä äidiltä ulkonäköä ja peliälliä ;)
Lisäpotkut varmasti haarukkaan ja toinen kenttämaali sekä aloituspotkut lähes järjestäen toucbackiksi, loistava suoritus. Seiskalle on aloitettava ilmeisesti virittelemään omaa FANCLUBia sen verran hyvät ja ennakkoluulottomat ovat olleet otteet nuoresta iästä huolimatta.
.
Luoma ja Kurvi on helposti irti lyhyissä kuvioissa, kunhan heille pelataan pallo oikealla ajoituksella . Toinen isompi puute on ristiinjuoksut puolelta toiselle, nopeus ja tarkkuus tappaa kaikki yks ykköset varsinkin, jos käyttää samalla muiden pelaajien ja tuomarin ruuhkaa hyväksi.
.
Yhtä voittoa huutaa sarjapaikan varmistamiseksi, tsemiä Joukkueelle seuraavaan, Duunii, Duunii.

Täältä tähän

P.s

Mainostetaan vähän lisää myös tuota uutta Huskies sisääntulobiisiä, kun jäänyt vähälle huomiolle. Kannustuksesta ei ainakaan jää kiinni tuleva menestys ja raatelukyky...


https://www.youtube.com/watch?v=alyQ3QS_6Qc&feature=youtu.be

2

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JVM_

      Lisäksi unohtui sanoa, että seuraava on ISO PELI loppukauden uskottavuutta ajatellen Huskies leirissä, Gilbert ja Jones (ei sitä äijää juoksemalla kiinni saa) on tuttuja viime vuodelta, ei yhtään siimaa, helvetin kovaa, mutta rehdisti sekä taktisesti ja koira puree voittoisasti.

    • mkdklmd

      Hyvä kannatusbiisi. En ollut moisesta tietoinenkaan, mutta nyt olen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      142
      7321
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      162
      5202
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      75
      3864
    4. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      6
      3373
    5. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      29
      3335
    6. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      13
      2934
    7. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      2921
    8. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      75
      2774
    9. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      65
      2364
    10. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      100
      2217
    Aihe