Musta tuntuu lasein nähtynä ja tilastojen kautta.
.
Ennen juhannusta peli menetettiin väsymyksen tuomaan hengettömyyteen ja taktiseen epäonnistumiseen sekä hyökkäyksen että puolustuksen puolin palloa. Hyökkäys yritti juosta Saints boxiin väkisin, vaikka wr osasto oli lähes joka downilla auki. Vaseylle sattui muutenkin huono päivä, vaikka wr osasto tiputteli, niin puolet heitoista oli luokattomia. Puolustuksen puolella puhkottiin suuria pelejä juosten ja heittäen, puolustus ei saanut otetta Bonaan ja Saints hyökkäykseen koko pelin aikana. Oli pakko jättää kesken silloin tiistaina, hermo ei kestänyt.
.
Eilen en ollut paikanpäällä, tilastoja kuitenkin silmäilemällä juoksu pysyi hyvin aisoissa ja painettakin on saatu sen verran, että pari intteriä ja pallon rähmäyskin on saatu aikaiseksi muutaman puntin lisänä. Selkeää parannusta on siis viimekertaiseen verrattuna havaittavissa. Hyökkäyksessä oli ilmeisimmin Mononen ja Lautala back, jolloin juoksu kyllä onnistuu vaikka siinä ei aina järkeä olisikaan vastustajan seiska-kasi boxia vastaan. Heittojaardejakin 150 ja kokonaisetenemä 444 eli kyllä noilla määrillä jo pitääkin voittaa. Kemani oli näköjään iskussa koko pelin ja kovimmalla kuormituksella säänkin huomioiden ja Vasey myös paransi otteitaan selkeästi. Villekin vertyy hitaasti, mutta varmasti (7koppia ja MAALI, on se kone).
.
Sitten on vielä mainittava D.Luoma, joka on saanut isänsä voimat ja nopeuden sekä äidiltä ulkonäköä ja peliälliä ;)
Lisäpotkut varmasti haarukkaan ja toinen kenttämaali sekä aloituspotkut lähes järjestäen toucbackiksi, loistava suoritus. Seiskalle on aloitettava ilmeisesti virittelemään omaa FANCLUBia sen verran hyvät ja ennakkoluulottomat ovat olleet otteet nuoresta iästä huolimatta.
.
Luoma ja Kurvi on helposti irti lyhyissä kuvioissa, kunhan heille pelataan pallo oikealla ajoituksella . Toinen isompi puute on ristiinjuoksut puolelta toiselle, nopeus ja tarkkuus tappaa kaikki yks ykköset varsinkin, jos käyttää samalla muiden pelaajien ja tuomarin ruuhkaa hyväksi.
.
Yhtä voittoa huutaa sarjapaikan varmistamiseksi, tsemiä Joukkueelle seuraavaan, Duunii, Duunii.
Täältä tähän
P.s
Mainostetaan vähän lisää myös tuota uutta Huskies sisääntulobiisiä, kun jäänyt vähälle huomiolle. Kannustuksesta ei ainakaan jää kiinni tuleva menestys ja raatelukyky...
https://www.youtube.com/watch?v=alyQ3QS_6Qc&feature=youtu.be
Saints-But
JVM_
2
194
Vastaukset 2
- JVM_
Lisäksi unohtui sanoa, että seuraava on ISO PELI loppukauden uskottavuutta ajatellen Huskies leirissä, Gilbert ja Jones (ei sitä äijää juoksemalla kiinni saa) on tuttuja viime vuodelta, ei yhtään siimaa, helvetin kovaa, mutta rehdisti sekä taktisesti ja koira puree voittoisasti.
- mkdklmd
Hyvä kannatusbiisi. En ollut moisesta tietoinenkaan, mutta nyt olen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5851406Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän43767Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl470680Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll5539- 34519
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin28494Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37480- 39477
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE151438- 22432