milloin ootinit huomaavat oman tarpeettomuutensa?

8147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vastahan Oulussa ählämi taas raiskasi

Äänestä
  • oliko odinista apua?

    Äänestä

Edellyttäisi että ootipoika tajuaisi ylipäätään jotain. Eli ei tule tapahtumaan.

Äänestä

http://mvlehti.net/2016/07/04/arabit-joukkoraiskasi-kehitysvammaisen-tyton-ei-karkotusta/
Arabit joukkoraiskasivat kehitysvammaisen tytön – ei karkotusta
Kolme arabia houkutteli kehitysvammaisen tytön asuntoon. Miehet joukkoraiskasivat hänet vaginaalisesti, anaalisesti ja oraalisesti.
Kolme arabia raiskasi kehitysvammaisen tytön Ruotsissa vuonna 2009. Ali Khoder Ghazi, 28, ja Taher Suleiman Lukman, 28, tuomittiin heinäkuun 1. päivänä 2016 ehdottomiin vankeusrangaistuksiin, lähes seitsemän vuotta raiskauksen jälkeen.

Uhri on syntynyt vuonna 1992 ja hän on mieleltään lievästi kehitysvammainen.
Tyttö oli kauhuissaan ja luuli, että miehet aikovat tappaa hänet. Lukman ja Hasib pitelivät tyttöä käsivarsista kiinni, kun Ghazi meni tytön päälle. Ghazi raiskasi tytön vaginaalisesti ja anaalisesti.

Ghazi myös työnsi elimensä tytön suuhun, otti tyttöä päästä kiinni ja liikutti tytön päätä edestakaisin. Tyttö ei saanut henkeä ja yökkäili. Tyttö ajatteli kuolevansa ja meni paniikkiin. Mies laukesi tytön suuhun ja tyttö sylki siemennesteen suustaan.

1Äänestä

Kannattaa toki muistaa se ennaltaehkäisevä vaikutus mikä katupartioinnilla on. Ei katupartioinnin hyödyllisyyttä voi mielestäni mitata vain sillä, kuinka moneen tapaukseen joudutaan puuttumaan vaan kuinka monta ahdistelu-/raiskaustapausta jää tekemättä, kun on tiedossa että kulmilla liikkuu katupartio.

3Äänestä

no mitä noista esim. ylen jutuista olen lukenut niin tällä odinin partioporukalla ei tunnu olevan siihen "ennaltaehkäisyyn" minkäänlaisia motiiveja, suurempi huolenaihe tuntuu olevan kun ei pääse "puuttumaan" mihinkään...
aloittajan viestissä olikin ilmeisesti kyse siitä että katupartiotoiminnalle ei ole enää edes tarvetta..

Äänestä

Eipä ne ootinin persereiät naisten hakkaamiselta ennätä ja joudakaan, kun osa istuu linnassa.

Äänestä

Onko Ajoksen gay klubilla kova meno perjantaisin?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vasukkisuvakkisivikki kirjoitti:

ei tarvetta katupartioinnille oulussa ja tuskinpa on muuallakaan..

http://www.kainuunsanomat.fi/kainuun-sanomat/kotimaa/oululainen-katupartio-katuhaukat-lopettaa-ei-ole-todellista-tarvetta/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu