Vihaan kroppaani niin paljon

13vee

Olen pian 14 vuotta ja mulla on suuria ongelmia mun vartalon kaa :( Pituuteni on 164 & paino 41kg, vihaan kroppani muotoa. Läskejä reisiäni ja mahaa joka tuntuu koostuvan vaan läskistä. Naamalta nähden ei ole ongelmaa ym ainoastaa sen vartalon kanssa. Rinnatki pienet 45B :(( vertailen itteäni aina muihin koska, kaikki ovat jotenki vaan kauniimpia. Haluaisin vaan paremman kropan, isommat rinnat & kiinteämmän mahan mutku en löydä salia joho vois mennä treenaa alle 15v :/ asun siis iha niiku melkee landel mut periaattees en landel. Väliltä. Auttakaa? Miten kohontaa itsetuntoani? Kuullostaako kroppani teidän mielestä iha ok? Jos ees sitäkään?

11

230

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 01tyyppinen

      Moikka!

      Oot aika kevyt tuon pituiseksi. En olekaan vielä ennen tätä kuullut 45-ympärysmitasta rintakehällä. Luulin että pienimmät liivit on 60 cm.

      Näkemättä on paha sanoa mutta veikkaan että himpun itseäsi vanhemmat miehenalut näkevät sinut kiinnostavana.

      Aika moni tyttö haluaisi toisenlaiset rinnat kuin mitkä itsellään sattuu olemaan. Eipä silti auta muu kuin koittaa tulla toimeen vartalonsa kanssa ja yrittää pitää siitä hyvää huolta (ei tupakkaa, huumeita eikä alkoholia tai viiltelyä). Jotku ottaa aikuisena silarit mutta niitäkin pitää sit uusia suunnilleen 10 vuoden välein, se maksaa.

      Kuitenkin sinun kroppasi kuulostaa hyvältä ainaskin minusta. Toisekseen pikku pömppis on sexy, jos sulla tuolla painolla sellaista oikeesti edes voi olla.

      Suukko!

    • haliii

      Kokeiles eutanasiaa toimiva keino

      • sgfs

        Kukaan ihminen ei oo eutanoinnin arvoinen, on vain armottomia murhia


    • oletkaunis

      Olet alipainoinen! Sen takia sinulla ei myöskään ole rasvakudosta jolloin rintasi olisivat suuremmat.
      Jos haluat, niin voit toki aina yrittää kasvattaa lihaksia, siihen ei välttämättä tarvitse salia, youtubessa on esimerkiksi todella paljon hyviä vatsalihas treenejä, mikäli juuri vatsa on se alue mitä haluaisit parantaa! :)

      Tsemppiä, olet varmasti todella kaunis!

      • ÄläHuoli

        Entä mä? 160cm ja 55kg? Oonki sopiva? :(


      • Ällöshuoli

        Normaali painoinen. Itse olen 157cm ja painan 48kg, rinnat ovat siinä A75, mutta murkkuiässä.


    • ÄläHuoli

      Mä just täytin 14 ja oon 160cm ja 55kg D: Vittu.....

    • Ällöshuoli

      13vee/

      Et omista varmaankaan painosi takia isompia rintoja. Painoa vain se pari kiloa lisää (Terveellisesti, ei karkkia mässyttämällä) niin varmasti alkaa sitä rasvaa rintoihinkin kehittymään!

    • Curvy69

      Kuulostat kurvikkaalta

    • hoivoi

      Voin sanoa ettet oo ainakaan läski :D et todellakaan.

    • Nam. Kelpaisit

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1608
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1319
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      516
      1288
    4. 65
      1031
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      74
      980
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      53
      776
    7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      111
      743
    8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      75
      732
    9. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      38
      658
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      657
    Aihe