Palstan pölhöpersujen kootut

Antipersux

1) Uusi hallitus perustetaan. Tyo- ja oikeusministeri Jari Lindström päättää ensi töikseen palauttaa Kela-maksun takaisin työnantajille. Palstan pölhöpersut hurraavat että nyt tapahtuu.

Lopputulos: Lindström palautetaan tylysti ruotuu ja pyytelee anteeksi irtiottoaan.

http://www.hs.fi/politiikka/a1433035855492


2) Homoliitto hyväksytään eduskunnassa. Oikeusministeri Jari LIndstöm ei tykkää laista ja ei halua esitellä sitä eduskunnalle. Palstan pölhöpersut hurraavat että nyt tapahtuu.

Lopputulos: Lindström palautetaan tylysti ruotuun ja laki tulee voimaan.

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/eduskunta-hyvaksyi-uuden-avioliittolain-vaatimat-muutokset-nain-kansanedustajasi-aanesti/5743814


3) Englanti päättää erota EU:sta. Palstan pölhöpersut hurraavat että nyt tapahtuu. Menivät aivan sekaisin ja uhoavat että sama äänestys myös heti Suomeen.

Lopputulos: Hallitus antaa selonteon jossa yksimielisesti päätetään että kansanäänestystä ei järjestetä. Myös Soini ja muut persuministerit seisovat päätöksen takana.

http://www.talouselama.fi/uutiset/sipila-tyrmaa-fixit-aanestyksen-me-suomalaiset-uskomme-kerralla-6563069


4) Homoprideen osallistuva ylikersantti saa moitteet armeijan taholta. Palstan pölhöpersut hurraavat että nyt tapahtuu. Menevät taas aivan sekaisin. Samalla ehdottavat kyseiselle "sairaalle" yksilölle eläkepapereita.

Lopputulos: Puolustusvoimat peruu nopeasti kannanottonsa ja antaa luvan osallistua vastaisuudessa marssiin aivan vapaasti.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001214686.html

3

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pSS-petoSSpoppoo

      Persut valehtelevat aina, eivätkä edes häpeä. Hyvin ovat persupoppoossa menneet Isä Timon opit perille.

      • Soini luottanee, ettei hänen äänestäjänsä seuraa mediaa ja siksi uskaltaa puhua välillä tottakin. Valehteleva sikahan se todellisuudessa on. Eri asia sitten on, kuinka pitkät jäljet valheilla on.


      • Antipersux

        Tämän pasltan pölhöpersut osoittavat noilla omilla kommenteillaan sen että he eivät ymmärrä politiikasta yhtään mitään. He luulevat että päätökset tehdään tällä "Aatu-periaatteella". Eli että yksi mies saa "ajatella" ynnä päättää ja muut ovat hiljaa. Mutta kun demokratissa ei todellakaan toimita tällä tavalla. Ja tätä nämä pölhöpersut eivät siellä heinäpellolla tajua...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      91
      1107
    2. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      886
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      103
      855
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      276
      667
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      71
      617
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      73
      593
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      562
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      536
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      33
      493
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe