Riittääkö suurimmalla gangsterillarohkeutta leikata ja antaa.
Tuulivoimaan vingutaan taas tukea
5
56
Vastaukset
- Nyt.tuilla.elävät
Ihan pöljä tuulivoima suomen oloihin. Yksi vesivoimala tehty, se antaa pakasillakin tasaisesti. Vaikka toinen ja kolmaskin. Vuotos hyöty säätövoimana jo arvoakin arvokkaampi, saadaan heti säänneltyä, miten voimlat ketjussa toimii tehoillaan. Vesi menee ensimmäisen voimalan läpi, toisen, kolmannen jne, sama vesi.
Meillä 10-15 vuoden päästä tuulimyllyjen runkoja käyttämättöminä, ja paljon.
Ei mitään järkeä enään tukeja antaa korjauksiin.
Tyhmä saa olla, muttei pöljä.
http://tuulivahinko.fi/- uusiOllitiainen
On se kato kaunista jos on mukana pisineesissa. Yks honkajokilainen oli mukana 'rojektoimassa', nauraen kdrskun 'rojektin' poikineen hänelle vähän lexusta brandattuna. Saatana kun vituttaa nämä kasakat! Suomessa kasakkojen jälkikasvun pyramidihuijaukset Kekkoslovakiasta tähän päivään saakka ovat onnistuneet niin loistavasti, että itse Charles Ponzi olisi kateudesta vihreä.
- selkävastatuuleen
Eläkeläisiltä voidaan leikata koska vanhat ihmiset tapaavat käyttää usein sanontaa kun kaikki rahat on mennyt, ei jää muuta kuin tuulen huuhtoma perse.
Pitää ottaa huomioon mitä "Suomen kallein mies" Mauri Pekkarinen sanoi, kun häneltä Eduskunnassa eräs edustaja kysyi Mauri Pekkarisen kytköksistä tuulivoimaa "myyvään ja konsultoivaan yritykseen", Pekkarinen vastasi: "Minulla ja läheisilläni ei ole mitään kytköksiä tuulivoimaan." Tämä lainaus ei ole sanatarkka, mutta ASIA ON NÄIN.
Ei hänellä ole muuta kuin hänen vävynsä, joku "AB Dullah" on kyseisen virman omistaja-johtaja ja hänen tyttärensä on hyvin korkeassa asemassa tässä tuulivoimayhtiössä!
Mauri Pekkarinen sai ajettua sellaiset tuulivoimaa suosivat syöttötariffit, etteivät tuulivoimalat mitenkään voi tuottaa tappiota! Voitot on sen sijaan taattu vähintään 20 vuodeksi!
Suomessa ei ole korruptiota ja Suomen Keskustan ministerit puhuvat aina totta sekä "valan päältä" oikeudessa, Eduskunnassa ja kaikkialla muualla!
Kepu ei petä koskaan, eihän?
Jos joku panee tänne nimiä kuten:
Heikki Haavisto
Anneli Jäätteenmäki
Esko Aho ja koko Hiihtoliiton johto ja lukuisat kepuhiihtäjät
jne. käteni väsyy ja tulen surulliseksi tämän rosvojoukon touhuista ja Isänmaan kuppauksesta.- jpiasko
Mihin vaalipiiriin Kinnula kuuluu. Muutetaan vaalikäytäntöä niin selvästi, että juntit ei pääse antamaan tuollaisille kirstun avaimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa
Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja3422700Mikä piirre on kasvoissa tärkein?
Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?1191502Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul481350Mikä häpeä Haapaveden kaupungille
Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa56947Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan15904Tojotamies törttöili taas auton eteen
Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta26876Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo147851- 78822
En sano tätä pahalla
Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm57805Tiedättekö miksi mies on olemassa?
Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar198798