Kaksi omenaa, 36,6 senttiä; yksi lira omenamehua 0,99 senttiä; kolme ruokalusikallista perunajauhoja; sokeria 1,5 dl ja vettä kaksi litraa. Tehdään kiisseli. Hinta on noin 1,45 senttiä ja kiisseliä tuli 3 litraa. Suosittelen kokeilemaan tarjouksessa olevia tuoremehuja ja tarjousomenoita. Ovat työttömille ja eläkeläisille pelastus, kun ruoka alkaa loppua.
kiisseli halvalla
kiisseliä
0
172
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata1343596Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois752346Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2592235- 1412000
Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v691562- 1011470
- 611333
Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻931317- 611290
- 721172