YLE valehtelee Unkarin ilmaston

Sähköteurastaja

siirtyvän Suomeen sekä 2 miljardia ilmastopakolaista päälle.
Tuossa aivopierussa oli tällä kertaa suomen johtavimpana ilmastoasiantuntijana joku biodiversiteetti"asiantuntija".

Saksan ilmaston luvattu siirtyminen suomeen odottaa näkijäänsä kuten lumettomuus ja jäättömyyskin eikä suomen keskiämpötilakaan ole noussut todistettua 16C astetta, ainut mikä on noussut on yle uutisoinnin pöljyys ja kusi narkkivosutoimittajien päihin entistäkin korkeammalle.

Kesäinen sääkö lienee innostatut YLE,n punavihreitä ilmastokatastrofisteja falsettiin.

13

202

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • piripäille.sattuu

      Ehkä he ovat sekoittaneet öljyn loppumisen ja ilmastomuutoksen.

    • Ennen Suomessa vanhin pojista peri maatilan ja tilan viljelyä. Toiseksi vanhin poika lähetettiin pappisseminaarin ja niistä tuli leipäpappeja seurakuntiin. Nuoremmista veljeksistä tuli lentojätkiä savotoille.

      Öljyn hinta on alhaalla ja diktaattorit ei enää elätä kansaa palkkaamalla uusia poliiseita ja sotilaita valtion palvelukseen. Nuorempien veljesten täytyy lähteä muualta etsimään elantoa. Afrikasta ja Lähi-idästä tulevat pakolaiset on tämän päivän lentojätkiä. Siksi pakolaiset on enimmäkseen nuoria miehiä.

      • jldfgh

        Kyllähän Suomestakin moni "lentojätkä" lähti amerikkaan kultaa vuolemaan. Siellä joutui tosin elättämään itse itsensä.


      • Sähköteurastaja

        Paimentolaisheimolaisia, tuhottuaan omat laitumensa, näkevät täällä uudet laitumet ja mikä onkaan tullessa kun pöytäkin on valmiiksi katettu panematta tikkua ristiin.

        Kyllä ne sitten etsivät uudet laitumet kun suomi on kaluttu paljaaksi.


    • hohhoijaaaa

      Totta se on!!! MTV3 uutisoi samoin, että Unkarin ilmasto muuttaa suomeen.

    • Sähköteurastaja

      Tässä Unkarin uutispieru, taiskin olla kolmosen uutiset eikä yle.

      Tämä asiantuntija Riku Lumiaro paljastui ainakin ylioppilaaksi, ja sillä on joku pöytälaatikkofirma joka harrastaa metsänhoitoa ilman liikevaihtoa ja osakepääomaa, Panamassa vissiin.

      http://wwwp.ymparisto.fi/scripts/hapa/h.asp?Method=PERSONFORM&txthaku=&txtlang=FI&txtuserid=10794&txtofficeid=&txtorgid=10

      Siis suomen johtavin ilmastoasiantuntija joka ennusti sään jopa 50 vuoden päähän meriittinään: "Suomen ympäristökeskuksen biodiversiteetti- ja viestintäasiantuntija Riku Lumiaro.".

      Voimmeko päätellä biodiversiteettiasiantuntijan tarkoittavan sanaa kuin ylioppilas?

      http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/suomessa-50-vuoden-paasta-unkarin-kaltainen-ilmasto-tulossa-maailman-historian-suurin-muutos/5998708

      • Turvokki

        Petteri Taalashan lupasi Ouluun Saksan ilmaston 20 vuotta sitten 50 vuoden päähän. Eli 30 vuotta vielä.



    • k.okkare

      Pakolaisten kuljetusbisnes on tulevaisuuden ala.

    • 56745754
    • OikeinHyväAsia

      Niin, onhan ilmasto lämmennyt huomattavasti viime jääkaudesta.

      • pierre_parodia

        Kerrotko vielä, montako lämpötilan mittausasemaa maailmassa oli viime jääkaudella, eli miten sen ajan lämpötilat muka voidaan tietää?


    • 775467567

      Kerropas reppana, joka olet kehunut sähkömiehen roskaspämmejä "asiallisiksi", onko esimerkiksi tämä aloitus sinun mielestäsi asiallinen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      103
      647
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      504
    3. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      35
      472
    4. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      70
      429
    5. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      414
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      21
      409
    7. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      30
      394
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      38
      389
    9. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      5
      381
    10. Mikä on kaivattusi ikä?

      100v. On mun....
      Ikävä
      20
      371
    Aihe