Auttakaas nuoret likat vanhempaa insinöörisetää?

Vanhempi-insinööri

Minulla on kysymys nuorille likoille alta 30 ikävuoden.

Olen 60 ja toimin firmassa erikoisasiantuntijana ja projektipäällikkönä.

Tässä eläkepäiviä odotellessani tehtäviini kuuluu myös osaamiseni ja kokemukseni siirtäminen nuoremmille insinööritieteen harjoittajille. Useat heistä ovat uransa alkupuolella olevia naispuolisia insinöörejä, minun näkökulmastani lapsosia.

Kun toimin mentorina nuorille likoille, joudun usein selittämään heille kahdenkesken kaikenlaista asiaan liittyvää. Esimerkiksi neukkarin pöydän yli kurkotteleva tyttönen saattaa jäädä minun eteeni tutkimaan papereita ja röhnöttää edessäni häpeilemättä kyynärpäidensä varassa, melko avoimessa puserossaan. Kyllä kai tämän lapsosenkin on pakko tajuta, että vanha setä joutuu samalla katselemaan tyttösen tissejä, jotka ovat siinä asennossa melko anteliaasti esillä? Ja niin edelleen, muissa vastaavissa tilaneissa, kurkottelua ja kumartelua.

Herää kysymys?

Eikö tyttönen vain tajua, että vanha setä joutuu tahtomaattaan tarkkailemaan lapsosen intiimejä alueita? Ja jos tajuaa, niin yrittääkö hän vedättää vanhaa setää saadakseen itselleen kaiken sympatian ja hyviä neuvoja?

Entä jos vanhan insinöörimiehen itsehillintä pettäisi ja hän tarraisi kiinni tyttösen tisseihin? Rientäisikö lapsonen heti syyttämään työpaikkahäirinnästä tai jostain vielä pahemmasta? Tälläinenkin on käynyt mielessä heikkoina hetkinä. Kenen on syy ja vastuu?

Näitä tilanteita riittää. Nauravatko tyttöset kaljatuopin ääressä vanhalle sedälle ja vaihtavat kokemuksia siitä, kuka on vedättänyt pappaa parhaiten?

Näissä mietteissä. Kertokaa.

6

234

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

      Kannattaa pitää näppisi erossa ja etenkin jos olet naimisissa oleva mies.
      Haloo !

      • KäyKimpuunVaan

        Ota vastaan kaikki, mitä sulle ilmaiseksi tarjotaan.


    • HuohEiNäin

      Pukukoodit ja niiden puuttuminen kuulostaa HR:n piiriin kuuluvalta asialta. Tissit itsessään on vähän niinkuin läskistä koostuva kasvain, joille niiden omistaja ei voi mitään, kuten ei myöskään painovoimalle.

      Taitaa muuten olla ergonomiassakin ongelmia, jos toimistotöissä kovin joutuu kumartelemaan. Muka insinööritoimisto, eikä tuon paremmin osata...

    • 45yui

      Pane niin, että pese sauhuaa, ettei sitten eläkkeellä harmita.

    • NuoretLikat

      Neuvomme estää toteuttamaan vapautuneesti omaa seksuaalisuuttaan.

    • uskoisinnäin

      Sun pitää esitellä erektiotasi lahkeessa yhtä vapautuneesti. Eiköhän tylleröt tajua erheensä tai innostu, jos se on takana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      162
      1073
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      737
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      129
      684
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      26
      678
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      659
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      625
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      163
      582
    8. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      570
    9. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      570
    10. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      182
      546
    Aihe