Rekisteröityessäsi WOLT sovellukseen, eli sovellus jonka kautta voit helposti tilata ruokaa kotiisi (parhaiten vaihtoehtoja kylläkin helsingin ja pääkaupunkiseudun alueella), käytä koodi L0TN ( L (nolla) T N), niin saat 10€ alennusta ensimmäisestä tilauksestasi! :)
WOLT sovellus
4
312
Vastaukset
- etyet
Ei pelitä täällä maaseudulla.
- boikotoikaa
Tähän on joku koira haudattuna. Kyseinen yritys tekee miljoonatappioita ja pysyy hengissä ainoastaan enkelisijoittajien voimin. Ilmeisesti tarkoituksena on tappaa kilpailijat ja päästä siten monopoliasemaan.
Joku kokoomuslaisten salajuoni, jonka päätavoite on kupata rahat kansalaisilta ulkomaisille pääomasijoittajille, kuten esimerkiksi tapaus Carunan kanssa kävi.
Boikottiin vaan tämmöinen hämäräfirma.
http://www.hs.fi/kaupunki/a1447212227933
"Ruokalähetin työ ravintola-annoksia välittävässä Woltissa on karua: viikossa käteen 150 euroa – isä maksaa bensat"
Mitä tuosta tulee kuukaudessa? Jotain hieman yli 600 euroa. Siitä kun otetaan pois auton kulut, niin käteen jää tuskin mitään.
Wolt on siis malliesimerkki riistoyrityksestä.- KoodiO5XM
Käytäkää tätä koodia O5XM
- Anonyymi
Vertaa TJ palkkaa lähetin palkkaan.
Vastuutonta porsastelua.
Harmi että korona ja uusavuttomat rahoittaa tätä rappiota.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie2625897Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta453862Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom353244Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole603129Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1692982Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava442798Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten932767Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin792460Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt772068Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1962067