REK.NIMIMERKIT! Esitelkää itsenne :)

Nimimerkki

Eli juttua tänne, keitä olette? Esimerkiksi ikä, sukupuoli, mistä on, onko omaa hevosta, musamaku, jne... Sana on vapaa.

Ja kirjoittakaa siis sisäänkirjautuneina omalla nimimerkillänne!

7

449

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • höpsö...

      no mä oon 14-w tyttö kajaanista, harrastan ratsastusta, piirtämistä, kamujen kaa hengailuu, urheiluu yms... Mul on oma kissa (3kk) neiti, maatiainen, chiuhahua- osku (7) ja burma (9)luntti. Käyn tallilla (mut en enää säännöllisesti paitsi kesällä) ja oon harrastanut hevosii noin 6 vuotta. Musamakuni on mm. nylon beat, (pikkug), skandaali, night wish... siinäpä oli jotai minusta.. nii ja oon 165cm pitkä ja painan 54kg.

      • *opettele lukemaan*

        Tuossa aloituksessa kyllä lukee että "vastaa sisäänkirjautuneena(!!!) omalla nickilläsi"...


    • Chelsea

      Oon 15-vuotias tyttö täältä oulun läänistä.. :) omaa hevosta ei oo, mutta hoitohevonen (lämppäri tamma) on melkeen ku oma, käyn sen joka päivä hoitamassa aamupäivällä ja illalla ja lisäksi hoidan välillä myös samalla tallilla olevaa lv-oria jota ei oikeen kukaan oo omaksi hoitsuksi huolinut... Oma perhoskoira, maatiaskissa ja gerbiili multa löytyy :) Musamaku on tosi tosi laaja, eli melkeen kaikenlainen musa menee, mutta tässä pari lempi bändiä/artistia: Uniklubi, Skandaali, Cheek, @junkmail, Kotiteollisuus, Evanescence, Rdn, Nightwish, Elastinen, Fintelligens ja lisäksi kaikenlainen "amispoppi".. :D hmm ja tuota noin... mitähän muuta sitä kertois... no voisin kertoo jotain vielä tuosta mun hoitsun luonteesta. Hoitaessa se on semmonen enkeli eikä se oo varmaan ikinä yrittänyt ketään potkasta tai purra, mutta se on myös aivan extra säikky minkä takia sen lähellä pitää olla aina rauhallinen. Jos sen lähellä on vähänki jännittynyt ja hermostunut niin se voi mennä ihan sekasi pelosta itsekkin... :) ratsastaessa tulinen ja herkkä ja edelleen maastossa tosi säikky. Ajaessa vähä arvaamaton ja usein jarrut hukassa, jos pitää ohittaa toinen hevonen kärryillä niin se vetää kärryt ojaan tai tekee äkkikäännöksen ja lähtee toiseen suuntaan ryöstämään kiitolaukkaa.. :D sitte tosta orista voisin kertoa sen verran että se on koulutettu vähä "väärin" ja rajusti jonka takia se pelkää ihmisiä eikä kunnioita yhtään. Taluttaessa se yrittää jyrätä päälle ja nousee pystyyn. Karsinaan kun menee niin se näykkii. Ajaessa tosi tosi kiltti ja varmajalkainen, ei pelkää mitään ja jarrutkin toimii niinku pitää (eli aivan erilainen kun hoitaessa). Mutta eiköhän täsä nyt ollu tätä "kertomusta" jo jonku verran.. :) saat tietysti kysyä vielä jotain jos haluat.

    • www.arteequestre.it

      Sopii tsekata profiilini ja sità kautta kotisivuni.

    • lepakkoz

      No oon 12, tyttö ja.. käy kattoo mun profiili.. jos haluut nähä mun kuvan ni irc-galleria ja nikc on Spitamy

    • leluponi

      nimeni on tanja ja asun lähellä jyväskylää. oon 14-v (-90) ihminen. oma islanninhevonen löytyy vuokrakarsinasta. musa maku... hmm... indica, o-zone... en tiiä muita =) oon ratsastanu 7 vuotta ja hoitokokemusta on vuosi enemmän. harrastan ratsastusta, ToKoa, öljyvärimaalausta ja raveja. mulla on diabetes ja silmälasit. ja sitten mulla on sekarotunen kora =)
      voin alkaa mailailemaan hevosten ja ponien hoitajien/opmistajien/vuokraajien kanssa, joilta löytyy ikää 13-15-vuottta(ehkä myös se 16-v). [email protected]

    • SPK

      16 v. tyttö Rovaniemeltä. Lemmikit ovat koira, taistelukala, hamsteri ja 2 poroa. Myös kissa, 5 kultakalaa ja toinen koira ollut. Minulla on hoitohevonen, jolla ratsastan ja hoidan joka kk. Minulla on myös hoitolehmä Norjassa, jonka nimi on Frida. Harrastan KOIRIA, eläinten hoitoa, piirustusta (koirat, hevoset) ja ratsastusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1299
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      35
      830
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      586
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      521
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      482
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      15
      472
    Aihe