Mikä tätä suomi24 keskustelua vaivaa?

" Tarvitsetko apua? Haluatko antaa risuja tai ruusuja?
Olethan lukenut Usein kysytyt kysymykset?

Valitettavasti emme pysty vastaamaan kaikkiin sähköpostitse lähetettyihin palautteisiin. Luemme kuitenkin kaikki palautteet ja vastaamme mahdollisimman monelle käyttäjälle.

Käyttäjätuki
Käyttäjätuki auttaa ongelmatilanteissa.
Soita numeroon 0600 0 1234 (2,0014 euro/min mpm tai pvm)
Avoinna ma-pe klo 10-14. "


Näin opastetaan suomi24, mutta moni varmasti ihmetellyt miksi ilmiannetut viestit eivät poistu.
Myöskään mitään hyötyä ei ole että soittaa maksulliseen palvelunumeroon.

Missä on palstan ylläpitäjä vai vittuillaksesi siellä vaan törttöilet?
Tee työsi.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ehkä eivät ymmärrä suomea, kannattaa kokeilla ruotsiksi. Eikös tämän joku ruotsalainen omista?

Äänestä

Itehän ne antoi luotseille loparit ja nyt muka Ylen työntekijät täällä sivutöineen valvoo?

Äänestä
  • YLEllä ei ole mitään tekemistä tämän tanskalaisomisteisen paskapuljun kanssa. Absurdi väite.

    Äänestä

Miksi ilmiannettujen viestien pitäisi edes poistua? Ehkä ne ei täytä välttämättä poistamisen kriteereitä. Jos jokin kirjoitus ei sinua mielytä ei se tarkoita että se poistaa pitäisi.

Äänestä

no ehkä ne alkaa poistelemaan niitä kun käyn koputtelemassa kohta suomi24 ovelle astalon kanssa

Äänestä
  • Et mene kolkuttelemaan.

    Äänestä

  • Tuollasesta räkänokasta ei paljon koputtelemaan älä vaan erehdy mun oville nimittäin voin taata,että sattuu,jos ei koira kerkiä syödä ennen sitä.Tietysti voisi syöttää myös loput jäänteet possuille niin ei menisi itään hukkaan.

    Äänestä

tai sitten laitetaan tänne paskaa niistä ylen runkkareista jos kerta ei kiinnosta muiden mielipiteet ollenkaan mitä täällä kenestäkin kirjoitetaan

Äänestä

kertokaapa tämän paskapalstan moderaattorin nimi niin alkaa tulemaan sitä saa mit' tilaa?

Äänestä
  • http://www.suomi24.fi/opastus/saannot
    Ilmoitukset asiattomista viesteistä menevät ylläpidon moderaattoreille. Käyttäjien ilmoitusten perusteella moderaattorit voivat poistaa viestejä oman harkintansa mukaan. Ilmoituksia käsitellään päivittäin, sekä arkisin että viikonloppuisin.

    Jos käyttäjä on rikkonut keskustelujen sääntöjä toistuvasti, voidaan hänet bannata eli hänelle asetetaan kirjoitusesto, jolloin käyttäjältä suljetaan mahdollisuus julkaista sisältöä palvelussa. Bannaukset ovat aina määräaikaisia ja niiden pituus on tapauskohtainen. Bannauksella pyritään suojelemaan muita käyttäjiä häiriökäyttäytymiseltä sekä takaamaan rauha Suomi24-palveluissa.

    Keskustelupalstojen kaikki viestit säilyvät arkistoissa. Suomi24:llä on velvollisuus voimassaolevien lakien mukaisesti luovuttaa viestien kirjoittajien tiedot poliisille. Tiedot luovutetaan myös poistetuista viesteistä. Rekisteröityjen nimimerkkien rekisteritiedot ovat myös viranomaisen saatavilla virallisen tutkinnan yhteydessä.

    Äänestä

  • Voi kulta pieni. Eivät moderaattorit kirjoittele täällä. Suomi24:lla ei ole enää kahteen vuoteen ollut palstakohtaisia luotseja. Moderaattori tässä portaalissa on täysin eri asia kuin luotsi.

    Suomi24:sta ei kiinnosta pätkääkään se mitä täällä kenestäkin kirjoitellaan. Suomi24:sta kiinnostaa ainoastaan mahdollisimman suuri määrä viestejä. Niiden avulla kun myydään mainoksia.

    Äänestä

  • höpötyksen netissäkö.
    nettihän nyt on ihan lasten leikkuipaikka.

    Äänestä

Nonii!!! Täällä taas sivistys oikein huokuu kirjoituksissa taas. Oletko oodinin potilaita kenties??

Äänestä

vittuako sillä sivistyksellä on väliä jos ei esiinny edes omalla nimellään urpo!

Äänestä

"Käyttäjien ilmoitusten perusteella moderaattorit voivat poistaa viestejä oman harkintansa mukaan"


kuulehan nyt urpo, jos täällä lukee selvästi IHMISTEN NIMIÄ ja TUNNISTETTAVIA TIETOJA, niin kyllä ne sinun pitää silloin siivota jos viesti kerran ilmiannetaan.
miksi teet kiusaa?

laitanko sinusta virkavallalle tiedon että teet kiusaa täällä?

hoida työsi kuten neuvoin kun vielä kerkiät.
et sinäkään tykkää lukea itsestäsi paskaa.

Äänestä

Mikään ei pelaa niinkuin pitäisi

Äänestä
  • Juu tästäkin ketjusta nähdään, ettei mitää poisteta.

    Äänestä

  • Noinpaljon poistettuja kommentteja. Kyllä tuosta voi päätellä kemiläisten keskustelun tason, jota ei siis ole.

    Äänestä

  • tårniolainen kirjoitti:

    Noinpaljon poistettuja kommentteja. Kyllä tuosta voi päätellä kemiläisten keskustelun tason, jota ei siis ole.

    kuinka torniolainen kehtaa täällä näyttäytyä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ihmettelenvaan2 kirjoitti:

" Tarvitsetko apua? Haluatko antaa risuja tai ruusuja?
Olethan lukenut Usein kysytyt kysymykset?

Valitettavasti emme pysty vastaamaan kaikkiin sähköpostitse lähetettyihin palautteisiin. Luemme kuitenkin kaikki palautteet ja vastaamme mahdollisimman monelle käyttäjälle.

Käyttäjätuki
Käyttäjätuki auttaa ongelmatilanteissa.
Soita numeroon 0600 0 1234 (2,0014 euro/min mpm tai pvm)
Avoinna ma-pe klo 10-14. "


Näin opastetaan suomi24, mutta moni varmasti ihmetellyt miksi ilmiannetut viestit eivät poistu.
Myöskään mitään hyötyä ei ole että soittaa maksulliseen palvelunumeroon.

Missä on palstan ylläpitäjä vai vittuillaksesi siellä vaan törttöilet?
Tee työsi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu