Jotsenen ampuja

Nyt olis täällä Puolangalla hyvät senssit sille joutsenten ampujalle. On tuossa pellolla ainakin 150 joutsenta. Ovat matkalla etelään, että tervetuloa vaan. Saattaa olla kuitenkin, että kunhan et itse joutui ammutuksi!!!!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aika ihmeellistä,metsästseuroilla on jäsenluettelot ja vieraista on luvissa nimet jos joutsenen tappajat haluttaisiin kiinni se olisi varsin yksinkertaista.

Äänestä

Typerä tekohan se ampuminen oli, mutta annetaan olla.
Joutsenia on Suomessa on aivan liikaa. Joku konsti pitäisi olla kannan säätelyyn.Samoin lokkien ja valkoposkihanhien.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Etelläänmuutto kirjoitti:

Nyt olis täällä Puolangalla hyvät senssit sille joutsenten ampujalle. On tuossa pellolla ainakin 150 joutsenta. Ovat matkalla etelään, että tervetuloa vaan. Saattaa olla kuitenkin, että kunhan et itse joutui ammutuksi!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu