Olen 28-vuotias nainen. Esim. juoksulenkillä (kävelen alkuun noin kilometrin) aloittaessani juoksun sykkeeni nousee 170:n paikkeille, on siinä jonkin aikaa ja tasaantuu sitten noin 160:een. Vauhtini ei ole tässä vaiheessa vielä kovin kova. Korkein sykearvo mitä olen juoksemalla saanut on 198.
120-130 sykealueella en ole koskaan "pystynyt" juoksemaan. Kuitenkaan en ole ihan rapakuntoinen kun cooperissa menee 3500m.
Onko muita, joilla syke nousee korkeaksi vaikka rasitus ei vielä ole korkea? Onko tällaiseen jotain selitystä?
Sykerajat paukkuu
kuntokolibri
0
73
Luetuimmat keskustelut
- 1761632
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106842En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203618- 131594
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo68536- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510