Nyt on ilmastomuutos ylittänyt itsensä

ilmasto_muuttuu_taas

5

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miköonilmastoa

      Saasteistahan tuossa kartassa ja jutussa puhuttiin, ei ilmastosta. Meksikolaiset on näköjään tehneet karttansa osavaltiotarkkuudella.

      • ilmasto_muuttuu_taas

        Ameriikan puolella on paljon puhtaampi ilmasto. Taatusti siellä on vähemmän hiilidioksidiakin.


      • Eelis_Perman_n
        ilmasto_muuttuu_taas kirjoitti:

        Ameriikan puolella on paljon puhtaampi ilmasto. Taatusti siellä on vähemmän hiilidioksidiakin.

        Et ole edelleen penaalin terävin kynä...


      • ilmasto_muuttuu_taas

        Eeliöllä taitaa olla anis penaalissa.


    • Tuossa hesarin uutisessa sanottiin mm:
      "Ilmansaasteiden vähentämisestä ei voi Neiran mukaan aloittaa ”liian pian”. Hän patistaa hallituksia rajoittamaan ajoneuvojen määrää tieliikenteessä sekä kehittämään jätehuoltoa ja ruuanvalmistukseen käytettäviä polttoaineita."

      Muistaako kukaan Hesarin olleen yhtä "maltillinen", kun on ollut puhe hiiliveroista ja raskaan teollisuuden ajamisesta kehitysmaihin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      126
      10832
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      109
      6186
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      163
      5517
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      55
      5376
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      70
      4329
    6. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      116
      4255
    7. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      24
      3797
    8. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3791
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      13
      3476
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      78
      3062
    Aihe