Jalopenot

Kertokaapa hyviä vinkkejä mihin noita jalopenoja voisi laittaa? Ihan kokonaiset reseptitkin on hyviä. Itseltä alkaa ideat jo loppumaan tortilloihin olen niitä nyt vain osannut käyttää. Tykkään niistä kuitenkin niin paljon että uusia vinkkejä kaivataan.
1190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

juustolla, fetallaa tai vastaavalla, kunhan ei ole ihan mautonta juustoa eikä kivikovaa. Pizzan päälle, lähes kaiken ruoan joukkoon muutenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaana kirjoitti:

Kertokaapa hyviä vinkkejä mihin noita jalopenoja voisi laittaa? Ihan kokonaiset reseptitkin on hyviä. Itseltä alkaa ideat jo loppumaan tortilloihin olen niitä nyt vain osannut käyttää. Tykkään niistä kuitenkin niin paljon että uusia vinkkejä kaivataan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu