Mistä löytäs kunnon naisen, eikä lutkaa??

Alkaa vituttamaan nuo kaiken maailman hypergamiset lutkat!
1069
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vehnäjauhopussi pullataikinaa varten.. Sillä ne tulee ulos koloista.
Semmosen kun laitat paikalle missä ne näkee sen niin johan rupeaa emäntiä ilmaantuun paikalle.

1Äänestä

Ongelma on että olen kunnon nainen. 😂

Äänestä
  • Joten toivotaan että sinullekin löytyy.se on minun hartain toive.😍

    Äänestä

Kunnollinen nainen on harvinaisuus

1Äänestä

Eipä taida Suomesta löytyä. Jos tuhannesta vaikka yksi olisi kunnollinen on se jokatapauksessa varattu tai muuten estynyt tai jos ei olisikaan niin kun sillä itsellään taas on sitten valinnanvaraa noin tuhat miestä niin se että arpa osuisi juuri sinuun on niin häviävän pieni ettei mitään mahdollisuutta. Kunnollisen naisen voisi löytää ehkä jostain kulttuurista jossa vaikka edes puoletkaan naisista on kunnollisia, ehkä jostain aasiasta löytyisi semmoinen maa missä niin olisi.

Äänestä
  • Kunnollinen nainen tarkottaa samaa kuin ruma nainen. Uskokaa mua! Tiedän tämän.

    Äänestä

  • Jos hypergamiasta puhutaan, niin Aasiassa hypergamia ei ole paheksuttu asia lainkaan, vaan täysin yleinen ja hyväksytty syy pariutua.

    Romanttinen rakkaus ja sen takia pariutuminen on puolestaan harvinaisempaa. Ja sellaisiin liittoihin ryhtyviä naisia pidetään usein vähän tyhminä.

    2Äänestä

  • on.teillä.luulot kirjoitti:

    Jos hypergamiasta puhutaan, niin Aasiassa hypergamia ei ole paheksuttu asia lainkaan, vaan täysin yleinen ja hyväksytty syy pariutua.

    Romanttinen rakkaus ja sen takia pariutuminen on puolestaan harvinaisempaa. Ja sellaisiin liittoihin ryhtyviä naisia pidetään usein vähän tyhminä.

    On tuo hypergamian osalta sikäli totta että aasian maissa arvostetaan omaisuutta ja sitä että mies kykenee elättämään perheensä. Se on vain hieman reilumpaa peliä kuin täällä siinä mielessä että jos aasialaisen naisen kanssa hoitaa oman hommansa, pitää talouden kunnossa ja hommaa leipää pöytään se nainen todennäköisesti pysyy siinä kuviossa mukana toisin kuin suomalainen nainen joka kaikesta miehen tekemisestä huolimatta tekee jossain vaiheessa tunteenomaisen juttelupäätöksen joka sitten johtaa väistämättä eroon.

    Siinä vaiheessa varmaankin kun nainen ilmoittaa "meidän pitäis vähän jutella" taitaa useimmissa tapauksissa olla jo myöhäistä, päätös on jo tehty ja siinä juttelussa se vain saatetaan miehelle tiedoksi. Aasialainen nainen myös paremmin ymmärtänee pettämisen merkityksen, siis sen ettei sitä tehdä toisin kuin suominainen jolle joku lipsahdus tyttöjen illassa ei ole kai mitään.

    Äänestä

Siinäpä 2000-luvun keskeisin kysymys.

1Äänestä

Hyvin sanottu...kaiken maailman hypergamiset lutkat
Niitä on MAAILMA täynnä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kunnonnainenmulle kirjoitti:

Alkaa vituttamaan nuo kaiken maailman hypergamiset lutkat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu