Ajoinko exän myymään itseään??!!

sekaisinxarasta

Tapasin exän, jota edelleen rakastan ja joka jatkuvasti pyörii mielessä vaikka erosta alkaa olla vuosi aikaa. Suhteemme oli myrskyisä, lyhyt(2 vuotta) ja intohimoinen. Nainen 10 vuotta nuorempi ja kaunis kuin enkeli. Eron jälkeen naisella oli viikon päästä uusi mies, mutta viestitteli mulle että kaipaa ja nähtiin välillä. Sen uusi suhde kesti muutaman kuukauden ja tuli sitten jälleen kerran uutta yritystä pyytämään. Se oli semmoista epämääräistä, nainen vaati naimisiinmenoa, mutta suhteen aikaisemmista kokemuksista viisastuneena en suostunut siihen. Naisen raha-asiat olivat sotkussa, pienipalkkainen työ ja kova tuhlaamaan. Kaksi lasta edellisestä liitosta, jotka miehellä ja elatusmaksut ym. Meni muutamia viikkoja semmoisessa epämääräisessä tilassa, nähtiin silloin tällöin. Autoin vähän rahallisesti. Sitten ilmoitti, että on taas uusi mies kuvioissa, toivotin onnea. Toivoin, että pystyisin unohtamaan tämän hyvin stressaavan suhteen. Meni pari kuukautta ja nainen otti yhteyttä ja pyysy käymään kanssaan oluella. Mietin pitkään, että kannattaako taas lähteä tähän, mutta heikkouttani suostuin kuitenkin. Noh, siinä sitten kaljalla istuessa, naisen toinen puhelin soi ja vastasi ja puhui hinnoista. Arvasin heti mitä asia koski. Sanoin sitten puhelun jälkeen, että olet sitten alkanut myymään itseäsi. Nainen myönsi näin tehneensä. Sanoi että oli ottanut lopputilin edellisestä työstään, koska palkka oli liian pieni. Nykyinen miesystävä ei pystynyt tukemaan tarpeeksi taloudellisesti. Nyt kuulemma tienasi hyvin, uskon sen koska kaunis ja hyväkroppainen nainen. Tuli aika järkytyksenä silti itselle. Nainen sanoi vaan, että työ kuin työ. Pyytelee vieläkin välillä aina kaljalle, en ole lähtenyt. Haluaisin unohtaa koko farssin. Tuntuu etten tuntenut koko ihmistä koskaan ollenkaan, koska voi tehdä tuollaista.

5

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuskinpa

      Tuskinpa olet ajanut, eiköhän tuo ole oma valinta helpon rahan toivossa, vaikka luulisi siinä olevan sellaiset riskit, että ihminen ei siihen lähde. No, TOiset tarvitsevat useamman miehen, jotta ovat onnellisia Tai toisinpäin.

      Toiset rahoittavat tuolla tavoin elämäänsä ja elintasoa, johon he eivät muuten pysty tai päihteiden / huumeiden käyttöä.

    • Kaikkimulle

      Kyllä naisilla on helppoa elämä. Tai ainakin hyvännäköisille. Jos ei työnteko maista, niin eikun hierontabisnekseen vaan. Ihmetyttää joskus mihin on moraali kadonnut. Mutta jokainen tyylillään.

    • hoh10

      miehet rakastuvat pelinaisiin ,,naiset pelimiehiin

    • Oppeliini1

      Miten ikävää ettei nainen käytä aivojaan vaan alapäätään ansaitakseen elantonsa. No se on hänen oma valinta.

      Parasta ettet sotkeudu häneen enää. Hän on valinnut tiensä, sinä omasi, vain laske menemään.

    • jokaisellaomaonni

      Loppupeleissä kuintenkin onneton nainen.Sen työn kanssa pitkälle ei pätki.Tavallaan surullista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4791
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3076
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2993
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1551
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1252
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1199
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1001
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      989
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    Aihe