Ajoinko exän myymään itseään??!!

sekaisinxarasta

Tapasin exän, jota edelleen rakastan ja joka jatkuvasti pyörii mielessä vaikka erosta alkaa olla vuosi aikaa. Suhteemme oli myrskyisä, lyhyt(2 vuotta) ja intohimoinen. Nainen 10 vuotta nuorempi ja kaunis kuin enkeli. Eron jälkeen naisella oli viikon päästä uusi mies, mutta viestitteli mulle että kaipaa ja nähtiin välillä. Sen uusi suhde kesti muutaman kuukauden ja tuli sitten jälleen kerran uutta yritystä pyytämään. Se oli semmoista epämääräistä, nainen vaati naimisiinmenoa, mutta suhteen aikaisemmista kokemuksista viisastuneena en suostunut siihen. Naisen raha-asiat olivat sotkussa, pienipalkkainen työ ja kova tuhlaamaan. Kaksi lasta edellisestä liitosta, jotka miehellä ja elatusmaksut ym. Meni muutamia viikkoja semmoisessa epämääräisessä tilassa, nähtiin silloin tällöin. Autoin vähän rahallisesti. Sitten ilmoitti, että on taas uusi mies kuvioissa, toivotin onnea. Toivoin, että pystyisin unohtamaan tämän hyvin stressaavan suhteen. Meni pari kuukautta ja nainen otti yhteyttä ja pyysy käymään kanssaan oluella. Mietin pitkään, että kannattaako taas lähteä tähän, mutta heikkouttani suostuin kuitenkin. Noh, siinä sitten kaljalla istuessa, naisen toinen puhelin soi ja vastasi ja puhui hinnoista. Arvasin heti mitä asia koski. Sanoin sitten puhelun jälkeen, että olet sitten alkanut myymään itseäsi. Nainen myönsi näin tehneensä. Sanoi että oli ottanut lopputilin edellisestä työstään, koska palkka oli liian pieni. Nykyinen miesystävä ei pystynyt tukemaan tarpeeksi taloudellisesti. Nyt kuulemma tienasi hyvin, uskon sen koska kaunis ja hyväkroppainen nainen. Tuli aika järkytyksenä silti itselle. Nainen sanoi vaan, että työ kuin työ. Pyytelee vieläkin välillä aina kaljalle, en ole lähtenyt. Haluaisin unohtaa koko farssin. Tuntuu etten tuntenut koko ihmistä koskaan ollenkaan, koska voi tehdä tuollaista.

5

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuskinpa

      Tuskinpa olet ajanut, eiköhän tuo ole oma valinta helpon rahan toivossa, vaikka luulisi siinä olevan sellaiset riskit, että ihminen ei siihen lähde. No, TOiset tarvitsevat useamman miehen, jotta ovat onnellisia Tai toisinpäin.

      Toiset rahoittavat tuolla tavoin elämäänsä ja elintasoa, johon he eivät muuten pysty tai päihteiden / huumeiden käyttöä.

    • Kaikkimulle

      Kyllä naisilla on helppoa elämä. Tai ainakin hyvännäköisille. Jos ei työnteko maista, niin eikun hierontabisnekseen vaan. Ihmetyttää joskus mihin on moraali kadonnut. Mutta jokainen tyylillään.

    • hoh10

      miehet rakastuvat pelinaisiin ,,naiset pelimiehiin

    • Oppeliini1

      Miten ikävää ettei nainen käytä aivojaan vaan alapäätään ansaitakseen elantonsa. No se on hänen oma valinta.

      Parasta ettet sotkeudu häneen enää. Hän on valinnut tiensä, sinä omasi, vain laske menemään.

    • jokaisellaomaonni

      Loppupeleissä kuintenkin onneton nainen.Sen työn kanssa pitkälle ei pätki.Tavallaan surullista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2425
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1407
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      77
      1234
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      6
      1152
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      870
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      865
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      713
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      87
      698
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      26
      678
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      666
    Aihe