Suomalaisten tekopyhyys

Danielsson

Minua hävettää suomalaisten käyttäytyminen Johaugin doping käryn tiimoillta. Heti ollaan ilkkumassa ja vitsailemassa norjalaisten kustannuksella, vaikka syyllistymme Suomessa aivan samaan. Ei ne Aikut ja Iivot pelkällä puurolla hiihdä. Hiihtomaajoukkueemme oppi Lahden skandaalikisoista miten doupinkia käytetään jäämättä kiinni. Vuoden 2017 kisoista tulee varmasti taas mitalleja, mutta puhtaat urheilijat niitä eivät tuo.

8

626

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esa1234

      Perus suomalaiset

    • perushintero

      olen täysin samaa mieltä kanssasi, että iivolla ei ole puhtaat jauhot pussissa. Red bull antaa hänelle siivet! Red bullia voisi verrata kyllä doupingiin :):)

    • Marjukkad44

      Jumalten juoma

      • Timoseppänen

        Jumalat joivat viiniä


    • harmittaa2

      Ei taas näitä saatanan juntteja. Kyllä vituttaa asua täällä suomussalmen peräreiässä. Kyllä Juha Mietaaki pesisi kaikki tämänpäiväiset hiihtäjät mennen tullen. Juha on jumala!

      • Sorvaaja4

        Kyllä se juhakin käytti aineita...


      • Tekopyhää

        sorvaaja on kyllä nyt iha päissään... Tulee taas niin levotonta juttua..


    • rikollisliigahommia

      Ärsyttää eniten se, ettei totuutta ikinä kuulla.

      Suomen doping jupakassa suurin osa ihmisistä vaikenee ja loput vaiennetaan oikeusteitse. Totuutta ei tulla ikinä tietämään.

      Itse uskon Kari-Pekka Kyrön kertomuksia nykyään, mutta hänet on julkisesti teurastettu valehtelijana. Mika Myllylä uskalsi vaivaisesti ennen kuolemaansa asiasta jotenkin puhua, mutta ei hänkään uskaltanut asioiden oikeaa laajuutta tuoda esiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3355
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      9
      2754
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2384
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1777
    5. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1398
    6. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      43
      1322
    7. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      41
      1321
    8. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      8
      1305
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      52
      1223
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      259
      1088
    Aihe