Minua hävettää suomalaisten käyttäytyminen Johaugin doping käryn tiimoillta. Heti ollaan ilkkumassa ja vitsailemassa norjalaisten kustannuksella, vaikka syyllistymme Suomessa aivan samaan. Ei ne Aikut ja Iivot pelkällä puurolla hiihdä. Hiihtomaajoukkueemme oppi Lahden skandaalikisoista miten doupinkia käytetään jäämättä kiinni. Vuoden 2017 kisoista tulee varmasti taas mitalleja, mutta puhtaat urheilijat niitä eivät tuo.
Suomalaisten tekopyhyys
8
583
Vastaukset
- Esa1234
Perus suomalaiset
- perushintero
olen täysin samaa mieltä kanssasi, että iivolla ei ole puhtaat jauhot pussissa. Red bull antaa hänelle siivet! Red bullia voisi verrata kyllä doupingiin :):)
- Marjukkad44
Jumalten juoma
- Timoseppänen
Jumalat joivat viiniä
- harmittaa2
Ei taas näitä saatanan juntteja. Kyllä vituttaa asua täällä suomussalmen peräreiässä. Kyllä Juha Mietaaki pesisi kaikki tämänpäiväiset hiihtäjät mennen tullen. Juha on jumala!
- Sorvaaja4
Kyllä se juhakin käytti aineita...
- Tekopyhää
sorvaaja on kyllä nyt iha päissään... Tulee taas niin levotonta juttua..
- rikollisliigahommia
Ärsyttää eniten se, ettei totuutta ikinä kuulla.
Suomen doping jupakassa suurin osa ihmisistä vaikenee ja loput vaiennetaan oikeusteitse. Totuutta ei tulla ikinä tietämään.
Itse uskon Kari-Pekka Kyrön kertomuksia nykyään, mutta hänet on julkisesti teurastettu valehtelijana. Mika Myllylä uskalsi vaivaisesti ennen kuolemaansa asiasta jotenkin puhua, mutta ei hänkään uskaltanut asioiden oikeaa laajuutta tuoda esiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1892395
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,911714Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1861508Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141395Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2461223Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita441154- 431030
- 98929
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan51857- 85855