Edullisia ok-taloja lapsiperheelle? Ja jos niin missän päin?
Onkohan Muoniossa myytävönä
Halpaa
12493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Googletappa... myytävät omakotitalot Muonio.
Sieltä löytyy monta vaihtoehtoa.
Ratsutiellä kuiten näkyy olevan.
Ylimuoniossa ja Kätkäsuvannossa
MITÄ KÄTKÄSSÄ ON ??
Myytävönä sulle menolippu Muoniosta.
Voin osallistua siihen lippuun
Katso tori.fi ja sieltä Muonio. Jo löytyy myytäviä taloja ympäri kuntaa.
Paluuta
Luulenpa että lisää tulee kohisten.
mie kirhjoihthan nyt tähän säikheeseen, tämänlaisen opin sain kun opiskeltiin tietokoneen korttia varten. netiketti. tärkeä nouhdattaa, kaikki sujuu sutjakammin. ei uutta säiettä vaan vanhaan uutta asiaa, pysyy laatu ja määrä parempana palstalla ja tästä voisi nuori polvikin ottaa oppia. Ei tullut "nörttiä" mutta kannattaa tutustua nykyaikaan, muutkin ikätoverit menkää ihmeessä jos tulee sellaset kinkerit kylille kun vanhuksien ja muiden vammasryhmien tietokoneajokorttikoulu.
ristusperkele mie sanon että mihin on kavonneet lapsuuteni silmuruuvit?
Oli kaikenkokoisia ja messinkiä alumiinia, rautaakin. Kun sitä tahtoisi vanha uudeksi nuortua kuin psalmissa ja nikkaroida. Tehdä jotain niin ettei itse vaan rapise silmisä. Mutta on vain yhtä väriä ja kaikki samaa tylsää pintaa, aiemmin oli koristekaiverruspintoja. No mitä teen mietitte ei sillä väliä, kenkätelineistä naulakoihin ja jopa tuoleja pöytiä muita mööpeleitä. eikä ikinä tarvita mainittua ruuvia kaikkiin näihin, mutta se onkin tällanen
tosi kätevä symbooliasia se silmuruuvi. Kun muiden tukiryhmien kanssa käynyt tollasen inspiroivan runouskurssinkin. Niin indkutio. Yksityisesti yleinen. Ilmeisesti kaikki ei tätä tiedä. Vaikka näin: on syksy, lehdet putoaa maahan, laine myrskyinen lyö rantaan, niin putoaa myös sieluni värit ja kaikkien äitien sydämet syö halla kuten se syö myös maan. tässä improvisaatiorunossa syksyn yksityinen on kaikkien ihmisten yleinen. Alleviivaus. Silmuruuvien tosiolevainen nykyinen muotoköyhyys on vain yksi ilmentymä nykyajan äärimmäisestä kiinnostuksesta vain valmiiksivalmiiseen, ei itsekaunistettuun.
Haluaisin rakentaa ison kartanon jossa hirvet mahtuvat kulkemaan ajatuksineen ja sarvineen. Haluaisin että hirvi pukeutuisi oranssiin liiviin ja metsästäjä hirventaljaan. Haluaisin että kunnantalon lattialle jäätynyt vesi myytäisiin miljoonien eurojen kilohinnalla Dubaihin. Lapsena minulla oli leija joka oli Brittein saarien muotoinen. Nyt on tullut Brexit ja mietin oliko leijani etiäinen. Kun saat valmiiksi itse tehdyn voit kuvitella sen sisälle hirvet ja kaiken, koska itsetehdyn sisään on käsistäsi vuotanut osa sielustasi. JA siksi mahdollistuu ajatus jota ei voi ajatella Lego-linnasta. Vaikka olisit sen hyvää hyvyyttäsi lahjaksi ostanut. Onko Suomen eduskuntatalon sisällä hirviä tai tilaa niille? Kenen sielu sinne on vuotanut jos kenenkään? Ja tarkoitan sitä että jos missään ei ole sielua, niin kaikki on tyhjää.
Olikos sulla muuta mielessäs?
On vailn niitä myytävänä. Homeloukkuja mavon syömiä. Avioerotaloja.
Pärekattosia. Maalaamattomia. Ostsa älbyhyysikkä. Saat halvalla. Siinä hyvä huusi.