Monelle on varmasti tullut tämä tilanne vastaan, olet esmes kaupassa ostamassa ruokaa ja oho! Kassamyyjä onkin kaunis ja tekisi mieli pyytää treffeille. Tai käyt Gigantissa hakemassa jotain elektroniikkaa ja yllätys, sieltäkin löytyy kaunis kassaneiti! Mitä teet?
Onko nykyisessä digitalisoituneessa maailmassa netiketin mukaisesti OK googlettaa, etsiä Facebookista tämä henkilö ja sitä kautta lähestyä vai onko tämä liian stalkkerimaista?
Toinen vanhanaikainen konsti tuli mieleen, pienelle paperilapulle kirjoitan oman nimeni ja puhelinnumeroni ja käyn uudestaan ko. kassan luona ja annan sen hänelle. En usko että asiakaspalvelutilanteessa on hirveästi aikaa löpistä tai kaivaa kännykkää esiin niin tälläisiä vippaskonsteja tarvitaan. Kertokaas vähän mielipiteitänne, naiset myös ;)
Kauniin asiakaspalvelijan pyytäminen treffeille
5
534
Vastaukset
- Suhdetietäjä
Jos yhtäkkiä vain annat puhelinnumeron naiselle, joka ei ole sinua ennen nähnytkään, niin se ei varmaan hirveästi herätä kiinnostusta. Ehkä kannattaa ensin jutella sille naiselle ja edes vähän tutustua. Kaupassa käy paljon töykeitä asiakkaita, joten jo pelkkä ystävällisyys voi tehdä vaikutuksen työntekijään. Ota tavaksi käydä siinä kaupassa ja vaihda aina muutama sana hänen kanssaan...
Facebookista on varmaan vaikea löytää, jos ei tiedä etu- ja sukunimeä.
Sitä paitsi työntekijäkin voi olla kiinnostunut asiakkaasta. Hänen vain on melkein mahdoton tehdä aloitetta, eihän sellainen sovi. Eli aloitteen on tultava asiakkaan puolelta tai muuten mitään ei tapahdu. Varo kuitenkin olemasta liian aktiivinen, koska kukaan ei halua tulla työpaikallaan asiakkaiden ahdistelemaksi. - selkis
Kyllä ex -mies huorasi monen kaupan kassan ja liha myyjän kanssa . eri kaupungeissa. samanlaisia horoja nekin .kuin muualla.
- tyhjäkori
marketeissa näkee naisia tyhjän korin kanssa tai tyhjin käsin kiertelee kauppaa kun vilkaisee katseella niin samasta hyllystä löytyy katseltavaa kierroksen jälkee monesti .niin etsivätkö naiset kauppa reisullaan sivu silmällä seuraakin.
- kaffet_tulelle
"marketeissa näkee naisia tyhjän korin kanssa tai tyhjin käsin kiertelee kauppaa kun vilkaisee katseella niin samasta hyllystä löytyy katseltavaa kierroksen jälkee monesti ."
Haa, he saattavat myös olla kaupan siviiliagentteja, vartijoita pihistelijöitä polttamassa ;-)
- kaffet_tulelle
Epäsuoran suora lähestymistapa.
Hah, ota rennosti huumorilla pilke silmäkulmassa ja sano hänelle rauhallisesti suoraan silmiin katsoen, että onpas sharmantti ja sympaattisen oloinen kassaneiti ja jos tietäisin vapaaksi, niin saattaisin vaikka pyytää kaffelle ;-)
Tämä ehkäpä tuon ylempänä mainitun useamman 'kauppareissun" ja tunnustelun (huom. ei kirjaimellisen / fyysisen) ja muutamien kevyiden jutustelujen jälkeen.
Rennosti ilmaan heittän tavalla jossa tilanteesta on kummankin myös helppo poistua / perääntyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017543
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1055533- 835037
- 1384412
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113140- 492813
- 522759
- 612387
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102344Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561946