Apollo 11 - Mitä sanoisi psykologi?

Tässä yli tunnin mittainen video Apollo 11 astronauttien lehdistötilaisuudesta. Joillakin palstoilla on nimittäin kovasti keskustelua siitä josko Armstrong, Aldrin ja Collins koskaan kävivätkään kuussa.

Mitä vosi psykologi päätellä näiden astronauttien ilmeistä, eleistä ym. Valehtelevatko?
Ovatko ylpeitä/haltioituneita/ynnä muuta suorituksestaan? Innostavatko toisiakin yrittämään?

https://www.youtube.com/watch?v=BI_ZehPOMwI
2148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ammattilaiset tekevät työnsä, eivät ylpeile sillä tai haltioidu tekemästään.

1Äänestä

Sanotaan näin, että kun miehet ensin ovat kilpailleet koulutusaikansa ja lopulta tulleet valituiksi tehtävään, sitten ammuttu avaruuteen jättimäisellä raketilla posket lepattaen riskinään räjähtää tuhannen päreiksi, matkanneet kuuta kiertävälle radalle onnistuneesti ilman että olisivat kadonneet ulkoavaruuteen iäksi, ja laskeutuneet siltä kuuhun joka ennen tätä laskeutumista todella oli tuntematon paikka oikeasti tuntemattomine pintaolosuhteineen, suorittaneet tehtävänsä siellä ja lähteneet paluumatkalle ja onnistuneet palaamaan maata kiertävälle radalle jälleen eksymättä ulkoavaruuteen, tämän jälkeen syöksyneet ilmakehän läpi tulipallona ilman että olisivat hiiltyneet tomuksi, onnistuneet avaamaan jarruvarjot sen sijaan että olisivat tuhoutuneet maan pinnalle tai meren pintaan, loiskahtaneet mereen odottelemaan noutajia uppoamatta, nostettu lentotukialukselle ja kuskattu karanteeniin noin viikoksi eristyksiin muista ihmisistä, ja sitten viety lehdistötilaisuuteen.

Niin mitä luulet, olisiko siinä sitten vielä tullut mieleen että "Hitto vie, nyt täytyy kyllä olla suu pepsodentillä ja käyttäytyä todella freesisti että joku tulevaisuudessa syntyvä vitun foliosalkkari ei alkaisi epäillä sitä mitä juuri teimme!"

2Äänestä

Kommentoi aloitusta


049235tuqweå0taja kirjoitti:

Tässä yli tunnin mittainen video Apollo 11 astronauttien lehdistötilaisuudesta. Joillakin palstoilla on nimittäin kovasti keskustelua siitä josko Armstrong, Aldrin ja Collins koskaan kävivätkään kuussa.

Mitä vosi psykologi päätellä näiden astronauttien ilmeistä, eleistä ym. Valehtelevatko?
Ovatko ylpeitä/haltioituneita/ynnä muuta suorituksestaan? Innostavatko toisiakin yrittämään?

https://www.youtube.com/watch?v=BI_ZehPOMwI

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu