Ovelta ovelle

Minkähän maalaisia nuo ovikelloja rimputtavat ja joitain lappusia esittelevät kulkijat on Kemissä. Liikkuvat jalan.Miehiä ja naisia. Oven taa tuli tuommonen vierasta kieltä puhuva jolla oli jotain lappuja kädessä. Ei mitään muuta.Käskin häipyä.
158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kävi ihan suomalainen pimputtelija. Kartoitti jotain ikkuna ja oviremppaa, oli ainakin ahne tekemään sen kartoisussopimuksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mistälienee kirjoitti:

Minkähän maalaisia nuo ovikelloja rimputtavat ja joitain lappusia esittelevät kulkijat on Kemissä. Liikkuvat jalan.Miehiä ja naisia. Oven taa tuli tuommonen vierasta kieltä puhuva jolla oli jotain lappuja kädessä. Ei mitään muuta.Käskin häipyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu