Näin Ylen kriisi on kehittynyt

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201612082200037974_uu.shtml

Näyttää siltä että kepukaista ei pitäisi päästää minkään organisaation johtoon kotiinpäinvedosta, ja kähmisestä tulee aina ongelmia. Nyt Sipilä näyttää ottaneen Jääskeläisen ohjattavakseen. Onneksi kuitenkin johtaja Kivinen edustaa Kokoomusta ,ei alennu ihan kaikkeen.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kepulaisiin ei voi luottaa. Ei Suomen hallituksessa eikä Kemijärven kaupunginhallituksessa. Vai mitä A...e. Ootko eri mieltä. Komppaat kepulaista ja nissepolokka soi.

Äänestä

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005007375.html

Monet politikot käsittää mitenkä heillä on valta sanella mitä Ylen toimittajien pitää sanoa ja mitä ei kerrota. Suomi on ylpeillyt sananvapaudella nyt toimittajien eroa on pohdittu myös ulkomailla.
Nämä nyt eronneet toimittajat siirtyivät Ylelle MTV:stä joten heillä oli kokemusta mitenkä kaupallisilla kanavilla toimittiin. Ennustetaan Yleltä lähtevän enemmänkin henkilökuntaa pois. Tietenkin tämä lama-aika nyt rajoittaa töissä on pysyttävä vastoin tahtoaan. Jokainen voi päätellä mitä se vaikuttaa ohjelmiin jos motivaatio puuttuu.

Äänestä
  • Toivottavasti Yleltä lähtee paljon toimittajia pois. Menkööt Kansan uutisiin ja Demokraatteihin tai vaikkapa Vihreään Lankaan. No eihän niitä lehtiä kukaan muu lue ko vassu-vihreät uskovaiset.

    Äänestä

  • päästäs.vähemmällä kirjoitti:

    Toivottavasti Yleltä lähtee paljon toimittajia pois. Menkööt Kansan uutisiin ja Demokraatteihin tai vaikkapa Vihreään Lankaan. No eihän niitä lehtiä kukaan muu lue ko vassu-vihreät uskovaiset.

    Joillakin vain on moraalia enemmän kuin toisilla. Silloin ollaan hukassa jos poliittiset päättäjät alkaa määräilemään ohjelman sisällön. Minusta on aivan sama mikä on toimittajien puoluekanta kunhan asioista puhutaan avoimesti ja puoluettomasti.

    Me on hiljaa hyväksytty mitenkä Persuja on vuosia pilkattu ja sen me on katsottu kuuluvan sananvapauteen. Toisin näyttää olevan laita kun yritetään selvitellä nuorisosäätiön ,tai Sipilän kytköksiä.

    Meillä on idässä varoittava esimerkki mihinkä johtaa tilanne jossa on vain valtiollinen media, ja tulee tarkat ohjeet mitenkä asioita uutisoidaan.
    SITÄKÖ MEKIN HALUAMME.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kustbe kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/201612082200037974_uu.shtml

Näyttää siltä että kepukaista ei pitäisi päästää minkään organisaation johtoon kotiinpäinvedosta, ja kähmisestä tulee aina ongelmia. Nyt Sipilä näyttää ottaneen Jääskeläisen ohjattavakseen. Onneksi kuitenkin johtaja Kivinen edustaa Kokoomusta ,ei alennu ihan kaikkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu