Ketkä täällä nyt sitten ovat? Kuka on niin kovaa kamaa tässä genressä, että on jopa jouluaattona TÄÄLLÄ? (Amatöörit ovat toki sukulaistensa luona..) :)
Mitä aiot tänään tehdä? Itse avasin just kolmannen tölkin.. Ei tätä muuten kestä..
Mitä aiot tänään tehdä? Itse avasin just kolmannen tölkin.. Ei tätä muuten kestä..
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ollaan, ollaan. Sukulaiset voi olla ihan issekseen, evvk.
Punkkua tässä menee. "Joulurauha" on kivaa, saa olla vaan:)
Itse ostin kopan kukkoa. Piti säästää tähän päivään, mutta aloitin jo eilen.. Katsotko joulurauhan julistuksen? Täällä on sitä RAUHAA ainakin tarpeeksi.
En tiä viel. Muutama HÄIRIÖTEKIJÄ tässä nyt piruvieköön ilmesty. Eivät ymmärrä, kun sanoo "nou visit" sit vaan tullaan.
Taidanpa laittaa terveisten kans matkoihinsa.
Otetaas meille:)!
No otetaas! Hitto vie, kun on enää 2 tölkkiä jäljellä. Eilinen ahneus kostautui..
Kuules, kaupat on viel auki. Ei kun hakien kukkoa lisää, tai mitä nyt sit löytyykään.😂
Tykkääkkö punkusta, voisin sulle tässä pullollisen laittaa. Tuli sen verran noita "lahjontoja" et joutaa kyllä. Toivottavasti maistuu, ole hyvä, nyt lähti tuleen.😀
No kiitos! Ei kyl sais juoda kahta sekasin..
Pystytkö lähettää viel pukin? (miel. hyvin varusteltu..)
No voi perskeles. Itekin tässä just pukin kanssa pähkäilin. Pitäs hakee se, ku junat ei enään kulje😁 punkkua kun otettu , ei voi enään autonrattiin hypätä. Ois kyllä ihan hyvin varusteltu, ainaskin mun tarpeisiin😅
Voi vitsi, revi nyt siitä.
Mut otetaas taas meille, jos punkkupullon jo sait, ei kun skool!
Skool! Tulkoot junalta taksilla, jos oikeasti on asiaa.. !!!! :))))))))
Ole hyvä! (Jos oikea jää matkan varrelle..) : https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/1d/d8/28/1dd828ff1970eb6217ed4952f0272996.jpg
Kiitos, kiitos. Mut tää mun"pukki" on parempi. Ei tollane ole mistään, pitää olla muuta kun kiiltokuvaa. Juu olis sillä asiaakin😅 tulee sit millä tulee tai sitten ei.
Otetaanko taas? Hilirimpsis meille😂
Just söin kinkkua ja muita joulujuttuja mahani täyteen, hetken kuluttua menen ansaituille päikkäreille.
Päikkärien jälkeen kahvit ja makeat leivonnaiset.
Hmm, loppupäivästä en vielä tiedä, alkoholeja en juo koska en niistä ja juopoista yhtää tykkää.
Iltapäivällä voisi joku yksinäinen raitis nainen tulla kahville ja juttelemaan mukavia, ei olisi niin yksinäistä joulua kumpaisellakaan. Ovi on auki, tervetuloa.
Alkoholin nauttiminen ei kenestäkään juoppoa tee. Eikä se että heität vaikka mökkitikkaa tarkoita että olet darts mestari.
Mä lähinnä säälin ihmisiä joitten pitää joulunkin viettää kännäten.
Mutt kukin tavallaan, mulla on erilaiset ajanviettohuvit, viinapulloa en kaverikseni tarvitse.
Just tuli laiva satamaan Key Westissä.
Olen kyllä täällä yhtä varmasti. Tulin juuri salilta, kävin vähän treenaamassa ja salillekkin oli matkaa 5 kilsaa jonka pyöräilin. Olutta aion kyllä juoda tänään.
Jukras viti. Ite en tänään kuntoileen. Kyl nyt menee ihan naatiskelun puolelle, siis punkkua huuleen ja ...😁
Join eilen, juon tänään ja varmasti juon huomennakin.
Tuo on miehen puhetta, mies juo jos tuntee siihen tarvetta, terve mies ei kysele muilta lupaa juomiseensa. Juo niin perke...juo itsesi kaksi metriseksi, juo niin että tyttöjen ei tarvitse nostaa sinua baaritiskille istumaan, jos haluavat puhua sinulle tai katsella silmiisi.
Jouluaatto ei eroa tavallisesta pyhäpäivästä mitenkään. Kovat treenit vedin aamupäivällä muiden urheiluhullujen kanssa, nyt tankkaan ruokaa minkä vatsa vetää.
Ulkoilusuunnitelma meni vähän mönkään, kun sataa vettä. Siis sataa vettä. Jouluna. :)
Jonkun leffan katson ja illalla saunaan. Seurustelen ihmisten kanssa vasta huomenna.
Juokaa juokaa..
Kaljaa ja suklaata. Siitä on joulu tehty.
No helvata, ipanat kävi aamupuurolla, sitten käytiin hautuumaalla ja nyt....nyt vietän iltaa lainvalvojan seurassa, ihan on tähtijuomaa. Pikku plöröt ei tee yhtään huonoa mutta ei kuitenkaan päihtymiseen asti. Ensimmäinen jouluaatto yksin 52 vuoteen ja kyllä....kyllä tuntuu hyvältä.
Tämä palsta on elämäni.
Otan osaa suruusi.
Kiitos.
Punkkua, kaljaa ja suolaista kyytipojaksi.
Oli pakko häippästä tavallistakin nopeammin sukuloimasta, että pääsi tänne palstalle takas. Ja ohessa viinaa sekä runkkua. Alennusmyynneistä aattelin ostaa uuden pleikan.