Nelikymppinen nainen hurahtanut ohjattuihin ryhmäliikuntatunteihin. Uudenvuoden jälkeen aloittelen. Monenlaista liikuntaa muunlaista harrastanut aiemmin mutta nyt siis jumppa kärpänen puraisi :-) Mitkäs trikoot ois mukavat päällä ? Merkkiä mallia ?
mitä jumppatrikoita suosittelette?
3
214
Vastaukset
- Puumatrikoot
Riippuu kropan mallista ja omasta mausta.
Nike ja Röhnisch yleensä väljempiä mitoitukseltaan (huom. katso että elastaania tms. on yli 12%, jos on vain 8% (printtiasut), niin koon pitää olla just.). Kompressiotrikoot myös oltava kooltaan riittäviä. Asics ja Puma pienempiä mitoiltaan.
Anarchyn trikoilla saat huomiota halutessasi.
http://www.fitnesstukku.fi/cougar-legging-pink-purple
Kankaan paksuus ja väri kannattaa huomioida myös, jos jumpissa on kyykkäämisiä tms. joistakin näkyy aika selkeästi läpi... - jumppapuuma
Kiitos vinkeistä! M-kokoa olen ja sopusuhtainen kropalta:) Nuo linkkisi trikoot näyttivät kyllä mukavilta. Jäi mietityttämään tuo materiaali..100% polyesteri..mutta kai ne ovat nykyaikaisia hengittäviä malleja. Elastaania tai lycraa saa kyllä tosiaan olla mukana koska saavat mukautua ja joustaa menossa. Läpinäkyvyys ei ole ongelma, koska käytän muutenkin stringejä paljon, muidenkin vaatteiden alla. Suosikki uimapuvustani katsoin että on 80% polyamidia ja 20% elastaania. Näyttävät tai huomiota herättävät ei muita varten tarvitse olla, riittää että ovat itselleni mukavat ja napakat päällä. Erinomaista istuvuutta noissa linkin trikoota kehuttiin, joten täytyypä kenties kokeilla:)
- Porno-Jalmari
Alasti vaan venyttelemään todellista "hotjoogaa".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733754Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92021Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2261353- 1351246
- 1121148
- 1111116
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil701040Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6995- 60984
- 35896