Hyvää uutta vuotta 2017 kaikki roltsiboltsit!

fantasticonico

Milloin lähdette taas rullaluistelemaan? Ulkomailla on monia rullaluistelu videoita, joissa luistellaan jopa talvella... onko kukaan kokeillut? =)

6

468

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kevätkeikkuentulevi

      Rullaluistimet jalkaan yleensä huhtikuun lopulla. Riippuu tietty siitä onko hiekat poistettu pyöräteiltä. Talvella luistelen hokkareilla.

    • petrikki1

      Eka lenkki heitetty 6.4. Tämä oli aikaisin kauden avaus meikäläisellä ikinä. Kiitokset hiekan poistosta vastaaville.

      • maxslides

        Missäspäin hiekat on noin aikaisin poistettu? Meillä täällä Mikkelissä oli talvikelit vielä toukokuun alussakin.


      • petrikki1
        maxslides kirjoitti:

        Missäspäin hiekat on noin aikaisin poistettu? Meillä täällä Mikkelissä oli talvikelit vielä toukokuun alussakin.

        Vakiolenkki kiertää Tuusulanjärveä. Tosin ekojen lenkkien jälkeen keleissä tuli täälläkin takapakkia.


    • Hilex68

      Minäkin ostaa näppäsin rullaluistimet kun ajattelin sen vaihteluksi pyöräilylle.Vähän huteraahan se nyt alkuun on kun rullikset viimeks ollu jalassa joskus -90 luvun lopulla. Mut kyllä se siitä lähtee.

      • reeniävaan

        Varmasti lähtee, kysy vaikka Sale Niinistöltä (harrastaa ikämiehenä rullaluistelua). Mulla ekat lenkit oli 0,5 km mittaisia, kun tukilihakset oli heti hapoilla, vaikka muuten tulikin kuntoiltua monipuolisesti. Parin vk päästä lenkit oli jo 2-3 km ja parissa kk n. 10 km. Nyt on reeniä vuosi takana ja just heitin kevyesti 14 km lenkin. Nyt pystyy jo nauttimaan, kun ei tarvitse jännittää jaksaako enään kotia. Näin se menee varmaan sullakin, ellei jopa nopeammin. =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1610
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      106
      832
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      608
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      129
      578
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. 42
      496
    Aihe