siis en liiku paljo mitään paitsi ehkä välillä riippuu motista. nii en siis saa painoo nostettuu ollenkaa ja oon just melki alipainone ja syön ihan tavallisesti :Dd joskus tyylii yritän lihottaa mut mitä helvettiä nyt
mitä helvettiä??
2
208
Vastaukset
- Aloitaalusta
Näyttää siltä, että alipainoisuus vie henkisiä voimavarojasi, kun kirjoittaminen on sinulle noin hankalaa!? Mikä on pituutesi ja painosi ja ruumiinrakenteesi? Toivottavasti osaat vastata, niin että tekstisi ymmärtää.
- kylsesiitä
Aloita pienillä painoilla tehden useamman sarjan nostoja - älä yritä liikaa vaan duunaa oman kykysi mukaan.
Lisää ruokavalioosi paljon valkuaista ja rasvaa sisältäviä aineksia kuten kananmunia, pekonia, lihaa eri muodoissa, mutta älä liioittele näidenkään suhteen ja vähitellen suuremman energian ja harjoittelun tuloksena kehosi muuttuu lihaksemmaksi.
Älä kuitenkaan unohda kasviksia ruokavaliostasi ja älä liioittele rasvan kanssa - pikkuhiljaa kehosi voimistuu - kärsivällisyyttä.
Ihmisten geneettinen perimä vaikuttaa myös hyvin paljon siihen syömisellä ja harjoittelulla voi päästä - itselleni jo pelkkä hiiren napauttaminen saa hauiksen kasvamaan kun taas toisilla armotonkin treeni ei kovin paljon haluttuja tuloksia tuo.
Tärkeintä on, että hyväksyt itsesi kuten olet etkä pyri olemaan jotain muuta mitä perimäsi on sinulle antanut - kaikista ei tule MustiaMunia (Schwarzen_egger) vaikka mitä anabolista vetäisi naamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857455- 965394
- 2574595
- 444495
- 623257
- 492685
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222348- 492323
Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292322- 412184