mitä helvettiä??

gffbbgfgngfd

siis en liiku paljo mitään paitsi ehkä välillä riippuu motista. nii en siis saa painoo nostettuu ollenkaa ja oon just melki alipainone ja syön ihan tavallisesti :Dd joskus tyylii yritän lihottaa mut mitä helvettiä nyt

2

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aloitaalusta

      Näyttää siltä, että alipainoisuus vie henkisiä voimavarojasi, kun kirjoittaminen on sinulle noin hankalaa!? Mikä on pituutesi ja painosi ja ruumiinrakenteesi? Toivottavasti osaat vastata, niin että tekstisi ymmärtää.

    • kylsesiitä

      Aloita pienillä painoilla tehden useamman sarjan nostoja - älä yritä liikaa vaan duunaa oman kykysi mukaan.

      Lisää ruokavalioosi paljon valkuaista ja rasvaa sisältäviä aineksia kuten kananmunia, pekonia, lihaa eri muodoissa, mutta älä liioittele näidenkään suhteen ja vähitellen suuremman energian ja harjoittelun tuloksena kehosi muuttuu lihaksemmaksi.

      Älä kuitenkaan unohda kasviksia ruokavaliostasi ja älä liioittele rasvan kanssa - pikkuhiljaa kehosi voimistuu - kärsivällisyyttä.

      Ihmisten geneettinen perimä vaikuttaa myös hyvin paljon siihen syömisellä ja harjoittelulla voi päästä - itselleni jo pelkkä hiiren napauttaminen saa hauiksen kasvamaan kun taas toisilla armotonkin treeni ei kovin paljon haluttuja tuloksia tuo.

      Tärkeintä on, että hyväksyt itsesi kuten olet etkä pyri olemaan jotain muuta mitä perimäsi on sinulle antanut - kaikista ei tule MustiaMunia (Schwarzen_egger) vaikka mitä anabolista vetäisi naamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4467
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1205
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      85
      921
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      856
    9. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      852
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      826
    Aihe