Climate hustle

Marc Moranon dokkari, erinomaista:

https://www.youtube.com/watch?v=5GiEMINBiUE
9133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mikäs viestien poistatuskampanja nyt on menossa?

Edelleen tämä on hyvä dokumentti, joka kannattaa alarmistienkin katsoa.

Äänestä

Laitetaan lisää poistatettavia kommentteja.

Erinomainen video, kannattaa tutustua.

Äänestä

Eikä video huonone, vaikka kommentteja poistettaisiinkin.
Sehän vain kertoo alarmistien paniikista.

Äänestä

Alustan moderointi on pitkälle automatisoitu. Tietyt sanat triggeroivat automaattisen viestien deletoinnin. Totuuden julkituominen ei ole enää itsestäänselvyys.

Äänestä

Jos tästä dokumentista yrittää löytää totuutta, niin metsään menee. Kyseinen kaveri on mitä mieltä tahansa kunhan vain tarpeeksi maksetaan. Morano ja hänen hengenheimolaisensa, kuten Fred Singer, kuuluvat ammattikuntaan, jonka erikoisala on propaganda. Samoja miehiä kierrätetään asiantuntijoina todistamassa milloin mitäkin esim. tupakoinnin tai palonehkäisykemikaalien terveyshaittoja vastaan.

Asiasta on dokumenttielokuvakin: Merchants of Doubt. Dokkari on muuten näytetty Docventuressakin taannoin. Uskomatonta, että tietyistä henkilöistä löytyy noin paljon poikkitieteellistä osaamista. Da Vinci kalvetkoon!

1Äänestä
  • Niinpä. YK:n ilmastopaaviksikin kelpaa vaikkapa sääprofeettamme Petteri Taalas, joka on itse itsensä ilmastotieteilijäksi nimittänyt.
    Kun riittävästi maksetaan, niin kannattaa tuottaa julkisuuteen mitä tahansa aivopierua. Ilmeisesti Petteri on tyytyväinen nykyiseen olotilaansa kun ei ole vielä tarvinnut ruveta palonestoaineita kauppaamaan.

    Äänestä

  • Niin, yllättäen keskitytte jälleen henkilöön tämän esittämien asioiden sijaan, kuinka ollakaan...

    Äänestä

  • Ammuviestintuoja kirjoitti:

    Niin, yllättäen keskitytte jälleen henkilöön tämän esittämien asioiden sijaan, kuinka ollakaan...

    Tuo on sitä alarmistien väistelyä, kun aihe menee liian vaikeaksi.

    Äänestä

  • näin_se_on kirjoitti:

    Tuo on sitä alarmistien väistelyä, kun aihe menee liian vaikeaksi.

    Herroilleko sitten ei ole väliä kuka sanoo mitä ja miltä pohjalta kunhan vain viesti on denialistinen?

    Kummassahan ne isot taalat oikein liikkuu: ilmastonmuutoksen ennustamisessa tai sen kieltämisessä? Kyllä vain poijjaat, on aivan oleellinen kysymys kuka viestin esittää ja millä vaikuttimilla ja ennen kaikkea millä pätevyydellä. Moranolla ei ole pätevyyttä, sen hän on itse kameran edessä tunnustanutkin, mutta sillähän ei ole teille väliä.

    Sen ymmärrän, että joku öljysheikki tai hiilikaivoksen omistaja haluaa maalata mustan valkoiseksi kunhan vain bisnes käy, mutta miksi suomalaiset tyhjätaskut haluaa ehdoin tahdoin toimia näiden trolleina? Toivottavasti saatte edes ne 30 hopearahaa tulevien sukupolvien kustantamana.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Katsokaa kirjoitti:

Marc Moranon dokkari, erinomaista:

https://www.youtube.com/watch?v=5GiEMINBiUE

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu