Uusi Rovaniemi lehti

Morjens,

Kuka tietää mitä on tapahtunu Uudelle Rovaniemelle, ainakaan mun postiluukusta sitä ei ole tipahtanut enään kuukauteen. Eipä ole kyllä Roi pressiäkään, mutta sillä ainakin on vielä nettisivut toiminnassa
2797
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kärkijakeluun ja kysy kuka jakaa lehtiä siellä päin missä asut..todennäköisesti lehdenjakajaa laiskottaa.

Toinen vaihtoehto et soitat toimitukseen ja kysyt sieltä.

Äänestä
  • Meillä on monta kertaa jätetty jakamatta ja kun soittaa kärkijakeluun niin se taas tipahtelee postiluukusta jonkin aikaa. Nyt on tullut jo muutaman kuukauden ajallaan. Luultavasti on jakajan vika vai eikö ole jakajaa ollenkaan. Tiedä häntä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


älge kirjoitti:

Morjens,

Kuka tietää mitä on tapahtunu Uudelle Rovaniemelle, ainakaan mun postiluukusta sitä ei ole tipahtanut enään kuukauteen. Eipä ole kyllä Roi pressiäkään, mutta sillä ainakin on vielä nettisivut toiminnassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu