Miten ne isot 10-kerroksisen talon korkuiset ja vähän T-kirjaimen malliset nostokurjet pystytetään?
Nostokurjen pystytys
5
412
Vastaukset
- Vastaus4321
Nostetaan nosturilla pystyyn.
- 102030405060
Siihen on varmaan monta tapaa, mutta vaikka näin:
https://www.youtube.com/watch?v=RB91Sm-kGJ8
https://www.youtube.com/watch?v=vx5Qt7_ECEE - Turvarajat_pienet
Ne ovat todella huteran näköisiä, ja nehän pysyvät pystyssä nostaessaan isoja lasteja sen toisessa päässä olevan vastapainon avulla. Kovat tuuletkin varmasti ottavat voimakkaasti poikittaiseen pitkään nostovarteen. Nosturin ohjaamotkin varmaan heiluvat paljon.
- Näin_tehdään
Nostureissa on tuulennopeusmittarit ja tarkat tuulirajat käytölle, minkä vaatii tuulessa heiluva kuormakin. Lisäksi nosturi parkkeerataan tuuliviirin tavoin tuulen suuntaan.
- wlkml
Näin_tehdään kirjoitti:
Nostureissa on tuulennopeusmittarit ja tarkat tuulirajat käytölle, minkä vaatii tuulessa heiluva kuormakin. Lisäksi nosturi parkkeerataan tuuliviirin tavoin tuulen suuntaan.
Kääntyykö nosturi tuuliviirin ohjaamana pois tuulesta yölläkin kun ketään ei ole ohjaamossa? Ukkosilmalla tuulepuuskien suunnat vaihtuvat yhtäkkisesti. En haluaisi olla huojuvan nosturin ohjaamossa, kyllähän nuo huojuvat koska kestävyys noissa tornin ohuissa metalliputkissa on joustavuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937748
- 403722
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021876- 241160
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321013Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,28973Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53827Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31772Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60739TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o268703