onhan se hullua tuollainen hyvä keskeinen rakennus jättää tyhjilleen, se on ollut paras linja-autoaseman paikka ikinä, ei kukaan joka torniosta on lähdössä matkalle linkkarilla lähde käveleen sen vuoksi ruotsin navetalle kylmissään.
Kovin ne sisustaa asemaa
Parastameille
48791
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Aakaskaa ja uusia yrittäjiä kehiin toinen taksiasema vaikka ja hieromalaitos anseksuaalinen sellaanen. Latele porttikielto.
heh, kovinpa innostutta tulevasta
Mukavaa kun se avataan. Päästään kikulia hinkkaamaan poikaporukassa kuten silloin ennen, siinä ei pienet homeet haittaa.
Olenkin pitänyt yllä linkkariasema-aihetta koko ajan Tornio-palstalla.
Siinäpä ne taitavat ollakkin elämäsi suurimmat saavutukset. Toisihan se vähän vaihtelua peräkamari löhöilyyn
Ei tuo homppeli mitään juttua ole pitänyt yllä se on vaan kaikin keinoin koettanut torpata kaikkea juttua mitä siitä on kirjoitettu, tiedän asian koska minä olen lähes kaikki aloitukset asemasta tehnyt, samoin olin silloin kirjoittajana kun pimatsut oli mukana, minä olen se kouu, senhän jokainen huomaa että tuo yksilö on järkisesti köyhä ja sukupuolisesti poikkeava, minulla ei ole mielipiteitä muiden seksuaalisesta suuntautumisesta itse olen täysin hetero, mutta siitä huolimatta on kovinkin aiheettomia tuollaiset kirjoittelut mitä tämä "Asemalleseisomaan" nimimerkki yleensäkkin kirjoittelee.
Taidan laittaa penisringulan juhlan kunniaksi.
Heippa kouu jos olet oikea esiinnyit naisena,mitä tulee viittaukseen penisrinkulasta. Olen kauhian hämmästynyt. Ihahahaihanaa että asemaa saatetaan avata ja tuulettaa ja hapettaa.
Nyt varmaan ymmärrätte mitä "kouu" tarkoitti kirjoituksellaan tuosta yksilöstä.
ööö pojkar, onko jatkopaikka tiedossa?
Jou jou asemalla taas tavataan eikä tarvi lorotella kurkkupurkkiin. Jouniki tulee ylämaista Jukkasjärveltä viinanostohommiin ja kaloja tappamhan nunnukka lailailaa.
Marita Taavitsainen sisustaa asemaa ja Keskisen Vesalta kristallikruunut vessaan. Ollaan me sitten onnessamme. Jari Mulkunpää tulee laulamaan. Kapu maksaa kaiken. Latele porttikielto
Onhan se hullua pittää hyvvää asemaa suljettuna vuosikausia ja muka rakentaa tornitaloja siihen ei näy kuokan jälkiä. Pöljät vastuuseen ja uuet tilalle.
Asemalla jälleen poikapilheet menheitten aikojen muistoksi.
Ei sitä linkkariasemaa tyhjilleen jätetä - tekninen lautakunta on päättänyt kokouksessaan 25.1.2017 vuokrata kavilatilan (79 m2) Muhi Fouadille kahvilaksi, jossa tarjotaan suomalaista ja arabialaista kahvia.
Että tervetuloa vain kaikki kaffille !
Kovin ne tänäänkin aamusta sisusti kirkkailla väreillä . Sama vaikka Muhi siinä vuoden yrittelee . Kunhan päästään sinne kuselle. Olen päässyt vapaaksi ja yrittelen koulua taas.
Eikö sinulla ole muuta paikkaa minne heittää kepillinen, sen ymmärrän että pimatsuilla se on hiukan vaikeampaa kun on pudotettava pöksyt julkisella paikalla, mutta jos sinä sen nakin vetaiset ulos ja riiskautat kuten koirat, ei sitä juuri kukaan huomaa.
Ketkä ne?
Muhi Fouadi ja maalarit. Kohta kilvan kustaan muuallekin kuin kurkkupurkkiin ja kuolataan pimatsuja josko jouduttaisiin taas niiden seksiorjaksi kylmään talliin kahlettuina kun ne sen konin möivät. Minullahan nuo ratsastivat vuorollaan kunnes isoäitikin tuli ratsastustunnille niin päästivät vapaaksi.
Ne tänä aamunakin kaksi työmiestä töissä pian avattavassa lina-autoasemassa . Kiertääkö bussit sitten Haaparannalle turhan takia?
Joppari tullee kohta sinut hakemaan ja vie (home)lina-aseman kautta Keroputaalle.
Uuteen matkakeskukseen pääsee normi ihan linja-autoilla, kävellen tai kontaten, on se niin lähellä Tornion keskustassa.
Linja-autossa on tunnelmaa Tornion omalla asemalla matka katkeaa paljon oluita. Pissaa ja kakkaa housuihin pakkaa entisellä Tornion kaupungintalon viereisellä tuuletetulla linja-autoasemalla malli KESKUSTA.
Jassoo vai on kohta aukeamassa. Ei kai kaupungin perse aukea tukiasiten takia.
Käytä vaan samaa nimimerkkiä kun kirjoittelet, sinun höpinäsi erottuu asialinjasta kovin hyvin.
Olis ihanaa kun saatais Tornion oma asema jälleen toimintaan, siellä oli hauska jutella tuttujen kanssa kahvikupin äärellä ja nauttia tuoreita leivoksia, ihan ikävä on tosiaan asemaa, miksi ei anneta asioiden olla hyvin vaan muutetaan kaikki muka moderniksi pilaten ihmisten normaali elämä.
No nythän siihen ollaan uutta kahvilaa avaamassa joten sinne vain ensimmäisten joukossa.
Ihanaa. Kaikki mukaan trans-tukipiste ry
kouu,kouu jo rulettaa assalla tavataan jo met pölkäsimmä että koranus vie koko parveilupaikan.
Ovat Ranskasta tilanneet taiteilijan suunnittelemaan Linja-autoaseman nimen kyltin kirjoittajan, no maksaahan se tietysti mutta halvemmaksi vielä sentään tulee kun toi ruttin naetta.
Talojen ja yleisten kiinteistöjen homeongelmat työllistävät jo koiriakin. Koira haistaa puolitoistavuotisen koulutuksen jälkeen jopa parikymmentä hometta erilaisina yhdistelminä. Koiran kirsu haistaa mikrobivauriot ilman aseman rakenneavauksia.
Miten tämä sinun työllistämisköpötyksesi liittyy tähän keskusteluun, jos asut hometalossa se on sinun houlesi.
Vanhaa asemaa uudistetaan nytpä kilvan käy sinne askeleet. Vessassa käy vilske aidoille Torniolaisille. Eipä sinne kaivata lina-autoakaan eikä pimatsuja.
Sie se vain jksat tukkia paskanaamas joka väliin eri nimimerkeillä, piere siellä peräkammarissa ja pidä ovi kiinni että ei mummos tukehdu.
Abdullahi alkaa pian myymään sientä ja homejuustoa tavernassaan.
Na killa mieki saatan vain siellä käyä hyässä hyysikässä ajo ainaski se mettäpaskan voittaa.
na tule veikkonen kisuranhomejuustolle, otamma ryypyt
Jo vain ainaski mie saatan tulla sunkhan sole mikhän na onko sulla viinaa. Molen omat tappanu kulukusta alas.
miiiee kauppaan illala pimpsaani sielä, tulkaa ostaan saatta halvala, ei ole kortinlukijaa pittää olla käteistä.
onkos se immurainen sulla reikä vai onkos vielä viivana pysynyt se vain on hyvä jos on viivana pysyny mie voisin siittä kympin pian maksaa.
Mithän tuo jouni mukamasen viivasta höpisi se sanothan meilä soikhea jos son vielä soikhea niin ei sitä paljonkhan ole lantalaiset pääsheet ronkhiin.
Putjettivaje kiky meni ojhaan semmosta
sunkhan sole soikea ko lumessa tarpoo nii se on poikittain methän se tiämä.
ei soikea ko soikhea se on mutta ko aikhasa mulkutethan niin jopa se tulleepi muuttuupi immuraiseksi sen se aina tekkee
jo vain oli liisalakhi pherkhule menny pilhun shuu immuraisekhsi
Ole otti kiopi nuliti juuhas vesa veki celialki pöö sano kito
Asemalle sisäistämään kilvan vessaan jonottamaan eikä kustakaan kaupungintalolle päin.
Asemalla nyt on paljon tärkeämpi asia kun vc. se on ihmisile sellainen kokoontumispaikka minne voi mennä kun on matkalle läähdössä, tai jos haluaa muuten käydä kahvikupposella kahvilan lämmössä.
Na killa se kusiputka vain on soma asia.
Na killa mie kerholta sielä käyn kusela ko kellarikusiputkasta en pääse takasin ylös. Linjureita on tyhjää oottaa met otama pirssin.