On se kummallista touhua näin 31v sinkkumiehen silmissä, ainakin tässä pk-seudun alueella.
Mistä navetasta noi on revitty, kun huomaa että:
25-31v naiset on kuin 17v pissaliisoja. Ylikireet vaatimukset"pitää olla sitä,tätä,tota". Tatuointeja ympäri vartaloa. "Tosi naisellista".
Otetaan kuvia salitreeneistä, himmeellä pumpatulla barbi ilmeellä. Rasvaprosentti 5%.
Harrastukset liitttyy pääasiassa matkusteluun ja kaikenlaiseen elämysten kalasteluun ja fiilistelyyn. "Ei joo, matkustelu on jees mutta tarviiko sitä mainostaa tai tehdä ammattia".
Raha ja materialismi tuodaan esille eri-muodoissa. Ja jos vastapuolen ammatti ei ole toivotunlainen, keskustelu katkeaa siihen pisteeseen. Ekana siis kysytään työ ja tyyliin palkkataso. "WTF".
Tuodaan esille työ ja koulutus joka tapauksessa. "vaikkei se edes kiinnosta henk.kohtaisesti ainakaan ensimmäisenä".
Argh. Missä on ne normaalit naiset, onko ne kuollu sukupuuttoon, vai onko some/instagram/blaablaa hypetys muuttanu kaikki tommosiksi Nanna Karalahti&Janni Hussi tasoiseks "minäminä" tyypeiksi.
Tulipa tinderöityä muutama päivä ja
27
553
Vastaukset 27
- 4343443
en ole tinderiä kokeillut, mutta heitit kyllä aika monta "palstatotuutta", vaikka vissiin et ole palstaa käyttänyt
-matkustelu on must
-hypergamia
-ylisuuret odotukset
-älyttömät listat- 1217
Kaikki nuo on mahdollista, sillä yhdellä tussulla saa niin monta kullia kuin haluaa.
- 1217
Niillä on sun ja monen muun koko elämä tarjottavana. Mitä annettavaa sinulla on?
Varmaan joskus ennevanhaan kun naisilla on ollut selkeä päämäärä elämässä perheen perustaminen on korostaneet hyvä vaimo/äiti ominaisuuksia, 50-luvulla tinder olisi ollut ihan eri näköinen mutta nykyään kun naiset vihaa kaikkea naisellista ei niille oikeastaan jää kuin biletyksellä, matkustelulla ja erilaisilla urheilu/elämyssuorituksilla rellestäminen, niin ja se hypergamia kun kuvittelevat olevansa jotenkin tavoittelemisen arvoisia.
- Pillujen--asiantuntija
Suhteen hakeminen on siirtynyt tosi elämästä puhelimen ihmeelliseen maailmaan. Raha on kemia ja puhelimessa onkin helpppo vaatia kaikenlaista. Nainen ei voi rakastaa miestä joka on ruma ja köyhä. Raha ja rikkaus on nykyään rakkaus.
- 4224423432
Mikä tämä juttu on, että naisten pitää matkustella paljon? Useammasta tuutista kuullut saman. Eihän miehiä yleensä ainakaan kiinnosta matkustellut nainen, itseasiassa se taitaa olla huono homma
Mielestäni kyseessä on uusi ilmiö- Rautalankaa
"naisten pitää matkustella paljon" = nainen matkustelee paljon ja/tai haluaa matkustella paljon ja kailottaa tuota asiaa.
- 4224423432
Mutta onko tämä jotain naisten välistä kilpavarustelua vai mitä? Miksi yhtäkkiä kaikkien pitää matkustella paljon?
Vai onko kaikki halunneet aina matkustella, mutta hinnat nykyään niin alhaalla, että kaikilla varaa?
Ja eikö suurin osa matkustele tyyliin 1 tai 2 kertaa vuodessa eli vähän? Pitääkö siitä tehdä numero? - 1714
Kaikki on aina halunneet matkustella, ja nykyään ne hinnat on riittävän alhaalla. Siinä se.
- Edwardo_hauras
Eiköhän suurin syy ole se, että matkustaminen on sosiaalisesti juuri nyt super siistii. Siinä kun viikon mötköttää auringossa ja katselee köyhiä, niin yht'äkkiä tajuaakin maailmasta kaiken. Madventureshan tämän hössötyksen aloitti ja saisi myös päättää. Voisivat siis hipin retkut laittaa vauhtia kaarnalaivoihinsa ja purjehtia maailmalta kertomaan että se oli vaan (myyvää) läppää. Nykyäänhän pojat lypsää rahoja ties millä viritelmillä ja niin kutsuttu nuori älymystö ostaa. Eikä siinä muuten mitään, mutta jutut oli matkustussarjan aikaan aikalailla toisen henkisiä. Fuk da system, you know. Kusista nenäpäivää kapitalistipellet! Muutenkin jutut on muuttunut jotenkin lapsellisen naiiveiksi julkisia esiintymisiä viime vuosina seuratessa. Erityisesti Rikun syöksyä on ollut surullista seurata.
Eikä matkustaminen tietenkään väärin ole jos tykkää, mutta sen palvominen ja kanssaihmisten sosiaalinen peilailu on aika naurettavaa. Yleensä kun sitä omaa maailmankansalainen-brändiä vieläpä liioitellaan rankasti sosiaalisessa mediassa ja pohjimmiltaan itsellekin. Samanlaisia juntteja erivärisissä kääreissä kotomaan kamaralla visusti pysyttelevien kanssa loppuviimein. Oikeastaan kaikki me ollaan aika vitun juntteja kun silmiin vaan katsotaan.
Paljon matkusteleva nainen on myös suuri riski etnoähkijöiden jämiä pelkääville. Omien havaintojeni mukaan huoli on aivan aiheellinen. Kerrankin junamatkan istuskelin erään näyttelijän (ei kovin kuuluisa) kanssa koko matkan ravintolavaunussa salakavalaa pokaustyötä tehden. Oli viettänyt kuulemma aikaa ulkomailla siinä ja haikaili hauskoja aikoja. Noh numerot vaihdettiin, mutta kun tuli aika lähteä niin "hauska" huuli testeissä käymisestä ennen tapaamista oli tämmöiselle jullikalle vähän liikaa, enkä ole soitellut vaikka nainen kovin seksikäs onkin.
Juuri tuollaisia naiset aina ovat.
- Old_school_man
No en nyt sanoisi kirkonkylän kuppiloiden ja lähiöbaarienkaan kanta-asiakasnaisia ihannenaisiksi. Alkoholi maistuu monesti liikaa ja ylipainoakin on kertynyt. Mieluummin kuitenkin pinnallinen salilla viihtyvä nainen, jos on pakko valita.
- Spermutation
Matkustelu on nykyään horojen favourite pastime!
On kyllä ihmeellistä! Matkustelu on edelleen sikakallista ja silti akat matkustelee??! WTF!!
ps.
Kuinkahan hiton monta kuvaa täytyy ottaa että saa otettua yhden onnistuneen otoksen hypystä jollain puhkikulutetulla turismihiekkarannalla! Varmaan aika monta!- 720
Oomatoimimatkat äkkilähdöillä etelänmaihin ovat huomattavasti halvempia, kuin kylpyläviikonloput Suomessa.
- oodtol
720 kirjoitti:
Oomatoimimatkat äkkilähdöillä etelänmaihin ovat huomattavasti halvempia, kuin kylpyläviikonloput Suomessa.
Mukaan pitää laskea myös matkat lentokentälle ja kotiin kotimaassa, sekä rahan kulutus paikan päällä kylpylässä tai ulkomailla.
- Rumia
Tosi paha mieli tuli kun totesin että se on totta. Ja lisään vielä nuorillakin eli alle 25v naisilla jotka ikäluokkaani.. ne kamalat tussilla maalatut vai tatuoidut? Paksut kulmakarvat. Ne on hirveän rumat vaikka olisi kuinka kaunis naama näyttää töhryltä. Miksi??
- Old_school_man
Vanhaan hyvään aikaan vain merimiehillä, vangeilla ja prostituoiduilla oli tatuointeja.
- nuorinainen88-
Ei kaikilla naisilla ole tatuointeja, itselläni esim. ei yhtäkään. Eikä mulla ole lävistyksiäkään.
- Old_school_man
Tatuoinnit vain ovat huolestuttavasti yleistyvä trendi, joka varsin monia ei tatuoituja kummeksuttaa ja/tai ärsyttää. Korkeakoulutus jonkin verran suojaa tatuoinneilta. Kun taas asioidessani eri liikkeissä nuorella palveluammattihenkilökunnalla on todella usein tatuointeja ja vielä useammalla on, kun lasketaan myös ne mukaan joilla ne ovat piilossa.
- ksjajöakd
Normaalit naiset on ymmärtäneet markkina-arvonsa ja jättäytyneet deittimarkkinoilta suosiolla pois...
- Tyttövaaa
Sali on hyvä ja oikein tehtynä terveellinen harrastus (muun liikunnan ohella). Matkustelu on kyllä vuoden kohokohta aina, hyvää ruokaa ja uusia kokemuksia, kauniita paikkoja :) Ilman rahaa ei sinne pääsekään... Mun mielestä noissa ei oo mitään ihmettelyn aihetta.
- 43314324343
Mutta jos haet seuraa ja suurinta osaa vastapuolesta ei kiinnosta pätkän vertaa missä kaikilla olet toosaasi jakanut?
- Old_school_man
Uudet kokemukset ja/tai innokas matkailu vaan miehen mielessä assosioituu seksikokemuksiin ja epäilyt eivät läheskään aina ole turhia. Jos naiset olisivat rationaalisia, niin he eivät korostaisi matkailua tehdäkseen vaikutuksen vastakkaiseen sukupuoleen, sikäli kun muilla ominaisuuksilla kuin lähinnä ulkonäkö, ikä, paikkakunta, kotieläimet ja mahdollinen lasten määrä ovat miehelle olennaisia tekijöitä.
- Karvamuna-
Tinderistä saa vain seksiseuraa. Kannttaa vaan kertoa naisille suoraan mitä hakee niin tulee selväksi heti se mitä hakee.
- hölmöt
Idiootit hakevat seuraa/suhdetta tinderistä tai muista seuranhakupalstoilta.
Kyllä se löytyy livenä, jos haluaa. Mut, mut, sepähän vaatiikin niin naiselta kuin mieheltä, olemaan oma itsensä. Ei voi paeta sinne virtuaalimaailmaan.- yeirurpoit
Tinderissä ovat vain kauniit/komeat, menestyvät ja rohkeat. Rumalla ei ole jakoja siellä eikä livenä.
- hölmöt
Noh, johan vitsin murjasit. Katos tarjontaa tinderissä. Sieltäkö löydät omasi?
Livenä kauniit/komeat ja menestyvät/rohkeat ovat ihan eri asia. Nääthän jo, jos ulkonäkö ei miellytä. Älä puhu asiasta, ellei sulla ole faktaa!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1221744Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91857Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja148812- 60790
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35752Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔44654Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat41646Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö257639- 68613
Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol33587