Perhe Papp

Mietinvaan

Mikä on tämän perheen salaisuus? Olen ymmärtänyt, että äiti valmentaa ja on hyvin toimeentuleva perhe, mutta tuntuu kuin heitä ei koskisi samat säännöt kuin muita. Benjam voitti ansaitusti SM-kullan, mutta voiko oikeasti lähteä PM-kisoihin, jos vielä tänä vuonna on Kanadassa kilpaillut? Nyt isoveli on universiaadeissa, vaikka liitto on asettanut arvokisoihin vaadittavan pisterajan, jota Bela ei ole ylittänyt? Onko outoa vai löytyykö hyvä selitys?

3

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Insiders

      Sisäpiirissä

    • Luistelumafia

      Ne jotka tietää ei halua kommentoida.

    • kotiin-komennettu

      Suomen kyseessäolevan urheilulajin liitto on saanut jo kauan häärätä ja päättää asioista sisäpiirissä ''huippuvalmentajien'' kanssa.

      Tavoitteena säilyttää liiton 'huipputätien' ja nimivalkkujen työpaikat ja ''korkea'' profiili , mukaanlukien edustava 'look' kans.väl.unionin silmissä, Herra O:ta miellyttäen.

      Laji on mennyt koko ajan kierompaan ja kierompaan suuntaan - nuoret luistelijat eivät tästä hyödy - kirppusirkusta koko touhu ;O.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3986
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1899
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1364
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1296
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1185
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1041
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      941
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      333
      914
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      901
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      892
    Aihe