Kuun laserin takaisinheijastajat

4r44444

Miten noi kuun laserin takaisinheijastajat käyvät todisteena kuussa käymisestä? Noitahan on voitu ampua kuuhun tuhansittain.

23

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin olen minäkin ajatellut. Mutta kunhan pian nähtäneen laskeutumispaikkoja kaikkine välineineen ja jälkineen läheltä vuoden loppuun mennessä, niin epäuskoisimmatkin joutuvat uskomaan. Paras varautua siihen ajoissa ja lieventää varmuuttaan.
      http://lunar.xprize.org/

      • envoikuuhunmennä

        Pyh. Nasa on ehtinyt vuosikymmenten aikaan viedä luotaimilla pahvikulisseja kuuhun ja tehdä kenkäpyörillä jalanjälkiä joten eipä mitkään kuvat todista mitään.


      • ikughhgjhgjhg
        envoikuuhunmennä kirjoitti:

        Pyh. Nasa on ehtinyt vuosikymmenten aikaan viedä luotaimilla pahvikulisseja kuuhun ja tehdä kenkäpyörillä jalanjälkiä joten eipä mitkään kuvat todista mitään.

        Niinpä niin. Ensn inutaan todisteita vuosikymmeniä ja sitten kun niitä tulee, ne ovatkin kulisseja.
        Olette pelkkiä peeloja ilman minkäänlaista tietoa alalta.


      • envoikuuhunmennä

        Ihmisillä jotka tietävät kuulennot huijaukseksi, on nimenomaan sitä tietoa alalta paljon enemmän kuin nasauskovaisilla. Olen vuosien varrella käynyt läpi satoja sivustoja joissa todistetaan ettei ihminen pysty koskaan kuussa käymään.


      • envoikuuhunmennä kirjoitti:

        Ihmisillä jotka tietävät kuulennot huijaukseksi, on nimenomaan sitä tietoa alalta paljon enemmän kuin nasauskovaisilla. Olen vuosien varrella käynyt läpi satoja sivustoja joissa todistetaan ettei ihminen pysty koskaan kuussa käymään.

        Näytäpä vahvimmat todisteesi, jotta voimme niitä arvioida.


      • envoikuuhunmennä

        Oletko nähnyt missään kuurakettia joka olisi vuorattu melkein kuusimetriä paksulla lyijysuojuksella? Jos et niin se on kyllä hyvä todiste koska kukaan ei ole sellaista nähnyt.


      • Olet näköjään lukenut vääriä sivustoja. Huuhaatahan emme täällä noteeraa.


      • airfoiljokaeikirj
        ikughhgjhgjhg kirjoitti:

        Niinpä niin. Ensn inutaan todisteita vuosikymmeniä ja sitten kun niitä tulee, ne ovatkin kulisseja.
        Olette pelkkiä peeloja ilman minkäänlaista tietoa alalta.

        Juuri näin, Aina ihmetellään että kun ei muka ole tarpeeksi hyviä teleskooppeja ja vehkeitä kuujälkien katsomiseen. Sitten kun on, niitä ei uskota :D
        Jokainen salkkari hemmo pitäisi yksitellen käyttää jälkien luona. Sittenkin hän luulisi että hänet aivopestiin tai huumattiin ja uskoteltiin studiossa jälkien aitous.
        Ei hän edes myöntäisi ollensa kuussa ja katsoneensa jälkiä omin simmuin .


    • miten.selittäisi

      Ei ole olemassa todisteita, joita paranoidisen harhan vallassa oleva ihminen hyväksyisi. Meidän on vain ikuisesti todettava, että osa ihmisistä on harhaisia. Aivot ovat niin mutkikas kone, että ne menevät herkästi epäkuntoon.

      • Ei paranoidille harhaiselle mikään todiste riitä. Tietääkseni ko. mielenterveyden häiriöstä ei voi parantua itse, vaan se vaatii aina ammattilaisen interventiota.

        Jos kuusalkkarin harhaisuus kohdistuu ainoastaan vakaumukseen kuumatkojen olemattomuuteen, eikä voida osoittaa henkilön olevan vaaraksi itselleen, muille tai omaisuudelle, en ainakaan itse näe syytä käyttää veronmaksajien rahoja paranoidin kuntoutukseen ja lääkitykseen.

        Osa näistä kuusalkkareista toki on pelkkiä trolleja. Trollaamiseen ajavat aivan muut syyt ja motivaatiot kuin harhainen paranoia, vaikka mielenterveyden häiriöhän se trollaaminenkin on.


    • PaskaMaistuuPahalta

      Ei Kuussa mitään heijastimia ole.
      Kaikkea tekin uskotte. NASA syöttää paskaa tuutin täydeltä ja täydestä menee.

      • Tuossa varsin tyypillisen trollin kommentointi: aggressiivissävyinen ilmoitus omasta kannasta ilman mitään perusteluita.

        Ei trolli voisi vähempää välittää, onko väite totta vai ei: trolli on henkiseltä kypsyydeltään kuin viisivuotias kakara, joka kaataa tahallaan maitolasin vain saadakseen huomiota, vaikka sitten kielteistä, kun ei muuhun pysty eikä osaa.

        No, nyt kun trollin huomionhalu on tyydytetty, hän varmaan tumputtaakin itsensä tyytyväisenä uneen.

        Hyvää Yötä!


      • khkgkgg

        Esitän Kullimaattorille vastaväitteen: ei-trolli on henkiseltä kypsyydeltään kuin viisivuotias kakara. Me viisaat isokaluiset macho-miehet olemme kuusalkkareita.


      • HaeApua
        khkgkgg kirjoitti:

        Esitän Kullimaattorille vastaväitteen: ei-trolli on henkiseltä kypsyydeltään kuin viisivuotias kakara. Me viisaat isokaluiset macho-miehet olemme kuusalkkareita.

        Onko univaikeuksia? Kannattaisi käydä vaikka koulusi terkkaa moikkaamassa. Voisit saada apua.


    • Kypäräheijastin

      Hra Kollimoottori haukkuu ala- arvoisesti toista mieltä olevia.

      Ei noista heijastimista mitään todisteita ole. Siksi ei riitä että joku taho niin sanoo. Nehän voivat valehdella mikä onkin varsin todennäköistä.
      Vrt. "Kuussakäynnit."

      • Ei trollilla ole mielipiteitä. Hän vain provosoi täysin riippumatta aiheesta ja, juuri kuten sinä heittäytyy itkeväksi marttyyriksi, kun joku kehtaa panna hanttiin.

        Semmoisia te trollit olette: pieniä paskoja.


      • hjlpiuohjl
        Kollimaattori kirjoitti:

        Ei trollilla ole mielipiteitä. Hän vain provosoi täysin riippumatta aiheesta ja, juuri kuten sinä heittäytyy itkeväksi marttyyriksi, kun joku kehtaa panna hanttiin.

        Semmoisia te trollit olette: pieniä paskoja.

        Kärsit ilmeisesti auktoriteettipelosta kun et uskalla kyseenalaistaa ilmiselviä nasan valheita. Saitko pienenä piiskaa? Ilmeisesti se on jättänyt sinulle trauman joka pakottaa sinut julkisesti nöyryyttämään itsesi aina uudelleen.


      • hjlpiuohjl kirjoitti:

        Kärsit ilmeisesti auktoriteettipelosta kun et uskalla kyseenalaistaa ilmiselviä nasan valheita. Saitko pienenä piiskaa? Ilmeisesti se on jättänyt sinulle trauman joka pakottaa sinut julkisesti nöyryyttämään itsesi aina uudelleen.

        Trollin suorittama "diagnoosi" häntä arvostelevasta kriitikosta kuuluu myös asiaan. Itse koetun trauman projisointi sivulliseen on trollilta suorastaan itsestään selvää.


    • Kiljuhanhet

      Yhteenvetona:
      Kolli on typerys joka uskoo kaiken NASAn syöttämän paskan. Aivan sokeasti.

      • Huomatkaa myös, kuinka trolli hallitsee multinikkimulkeroinnin esiintyen monena ääliönä, vaikka on huomion kaipuussaan aina yksin.

        Tuollaista yksinäistä ressukkaa voisi vaikka sääliä, mutta hyi: itse en pysty.


      • meejohoitoon

        Nytkö kaikki sinua kritisoivat muuttuvat yhdeksi hirmuiseksi trölliksi joka hiipii pistorasiasta sänkysi alle huhuilemaan?
        Kysyppäs tuolta yksiötä:
        http://www.niuva.fi/


      • SeMeniKaiHoitoon

        Heh heh, menipä Kullimoottorilta jauhot suuhun....
        On kyllä hävyttömin tyyppi joka suomea kirjoittaa.


      • diagnooseja.teillekin

        Kolli paljasti olevansa trolli tekemällä diagnooseja ja projektioita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1084
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      596
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      531
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      512
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      476
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe