Kaksi tarjoilijaa esittivät asiakasta ja kokeilivat viedä lautaset palautuspisteelle.Sanoivat,että se oli helppoa eikä kantaminen ottanut kipeää.
Vastaukset 9
- närkästynytasiakas
Kampitin tarjoilijat ja lautaset pirstoutuivat lattialle. Haista vittu.
- viisasasiakas
Tarjoilijat keräsivät sirpaleet lattialta ja raflanomistaja vei ainoalle asiakkaalleen hopealautasella sata euroa vahingonkorvauksena järkytyksestä . Asiakas riemastui : " no nyt tämä häiskä pääseekin kunnon ruokien ääreen ." Käveli ulos nolosta ravintolasta ja suuntasi viereiseen kebab-pizzeriaan jossa palvelu aina pelasi ja ruoka oli vastustamattoman hyvää.
- jokuasiakas
Seuraava asiakas meni noloon ravintolaan ja huomasi ettei siellä ollut henkilökuntaa eikä lautasia saati ruokaakaan tarjolla. Onneksi hänkin huomasi lähistöllä sijaitsevan kebab-pizzerian ja riemastuneena havinnostaan suuntasi kohti hyvää ruokaa & palvelua. Matkallaan hän kohtasi maassa makaavan hahmon joka hoki vain " lautanen, lautanen" , asiakas sivuutti sopertajan kohteliaasti ja jatkoi matkaansa kohti kebab-pizzeria ovea. Sieltä kantautuikin jo herkullinen ruoantuoksu joka tuntui houkuttelevan jatkuvasti lisää nälkäisiä luoksensa.
- kassööri
vittuilua pitäköön raflansa
- SamuJaKamu
"Kaksi tarjoilijaa esittivät asiakasta ja kokeilivat viedä lautaset palautuspisteelle.Sanoivat,että se oli helppoa eikä kantaminen ottanut kipeää." Kannattaa ehdottomasti jatkaa kokeilua, ehkä ne tarjoilijatkin ymmärtävät kanniskella jatkossakin lautaset pöytään ja takaisin.
Aika kauan kesti ennen kuin huomasitte asian, todellakin tarjoilija pystyy liikkumaan molempiin suuntiin lautasilla varustettuna, maailman on niin ihmeellinen. Ei tule mitään tyhjäkäyntiä ja pysyy lihaksetkin lämpöisinä koko työpäivän ajan. Tästä huolimatta jätän karvakäsien ketunkolot niitä kaipaaville ja käytän oikeiden ravintoloiden palveluja.- Raflanomistaja
Tarjoilija vie lautasen asiakkaalle pöytään. Vaikea ymmärtää tätä?? Tarjoilijalla ei ole tyhjäkäyntiä,he menevät palvelemaan pöydästä pöytään nopeammin kun on palautuspiste. Asiakkaan voimat eivät riitä kantamaan lautasta,kärryä voi tarvittaessa pyytää lisämaksusta. Tarjoilija voi viedä lautaset myös suoraan tiskiin,mutta asiakkaan täytyy maksaa lisämaksu ylimääräisestä työstä.
- TyhmyysOnHarjoiteltua
Hävettääkö olla noin tyhmä? Tämän sortin tyhmyyteen, ei pysty kuin vuosin harjoittelulla. Asiakkaana kartan ravintoloita joissa henkilökunta ei hoida tehtäviään.
Tilaan, syön ja maksan - jos ei riitä, vaihdetaan ravintolaa. Onneksi on mistä valita.
- kunnonsika
Palautuspiste? Siis sulla on joku huoltoaseman syöttölä ja kehtaat kutsua sitä ravintolaksi? Hahaha!
- Asia.kas
Minä en ole ravintolassa töissä, joten en tee henkilökunnalle kuuluvia tehtäviä, koska en saa niistä palkkaakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1182435Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401562Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6441028- 106993
- 71962
- 98906
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76710- 70706
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31696