Inhottavat viinakauppiaat

nimmarit

Varokaa ihmeessä viinan ja muiden törkyjen tarjoajia.Niitä kulkee kylillä välillä enemmän ja välillä vähemmän.Jopa auton takakontista on löytynyt ja kyseessä oli vielä maahanmuuttaja : enhän minä itse mutta muille on mukava tarjota.Tarkista aina etiketti ja pullonkorkki.

Lisäksi on kaupustelijoita jotka saattavat tunkeutua jopa piha-alueille ja kotien ulko-ovista sisään.

6

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reilurepe

      Maistaa pitää aina. Ja tarjota kauppijaallen.

      • Anonyymi

        Niin mutta kun kiusaavt tahallaan kun tietävät mikä suututtaa.Tarjoilla ei sitä voi.


    • hävettävää

      Vältyt typeriltä jälkiseuraamuksilta jos et allekirjoita humalassa yms.Surullista ja kuuluisaa.Ja leviää globalisaation tavoin areenalla tuo suomalaisten maine.Ei enää niin kylmää...jos ei kuumaakaan.

    • Anonyymi

      Viina on aina hintansa väärti...

    • Anonyymi

      Eiköhän niitä ennen kunnallisvaaleja taas rupea kiertämään ja käännyttämään pullo palkalla, näitä sisusuomen ryhdikkäitä edustajia,pullo per ääni!!

      • Anonyymi

        Mitä....onko Lehmossa taas kuntavaalit menossa kun pullo/ ääni juttuja puhutaan.
        20 pulloa Koskenkorvaa ja on taas yksi kunnnanvaltuustokausi edessä.
        Miksi uhrata rahojaan lehtimainontaan kun suoramainonnalla saa parhaiten tuloksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      220
      6342
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      170
      1713
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1517
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      69
      1068
    5. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      105
      1000
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      937
    7. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      877
    8. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      199
      852
    9. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      100
      816
    10. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      789
    Aihe