narkolepsia potilaista

uutisiataastänään

- eikö näitä narkolepsian uhreja voi jeesata suoraan ministereiden ja lääkäreiden ylipalkoista ? - koska virheen tekivät lääkärit laskemalla markkinoille viallisen rokotteen ?

6

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Melkein kaikilla lääkkeillä on erinäisiä haittavaikutuksia hyötyjen lisäksi.
      Voidaanhan kaikki lääkkeet poistaa käytöstä jos se sinua miellyttäisi.

    • kunnallispolitiikko

      - pitäs olla ylipalkkarahasto , josta tällaset mokat rahotetaan .

    • juupasjuu1234

      Joo, ja sama homma toisinpäin. Silloin kun tauti paranee tai lääke tehoaa, tulisi potilaan maksaa bonus lääkärille.

      • mitenmahdollista

        - lääkäreillä on bonusta palkassaan - tossa vasta tutkin ja vertailin lääkäreiden ja poliisien palkkoja , pykiatrisen sairaalan ylilääkärillä 7x poliisin palkka ?


      • sitenseonmahdollista

        Poliisin koulutus 180op (opintopistettä), joista vain 100 on varsinaisia teoriaopintoja. Kuitekin tämä kestää kokonaisuudessaan 3 vuotta.
        Lääkärillä 360 op pari vuotta tk-työtä toiset 360 op. Tämä vie aikaa 13-14 vuotta.

        Et ehkä osaa laskea, mutta eroa syntyy jo valmistumiseen kuluvassa ajassa 10 vuotta. Tätä ennen eroa yleensä on myös syntynyt, poliisikouluunkun tahtoo hieman helpommalla päästä.

        Vertasit myös tavallista poliisitallaajaa ylilääkäriin. Miksi? Et siis asiasta tiedä mitään. Taitaa poliisijohtajien palkka olla suurempi kuin erikoistumattomien lääkärien. Eroja toki on molempiin suuntiin, mutta maksimipalkkojahan sinä kateellisena seuraat, jotta saat tämän näyttämään mahdollisimman epäreilulta.

        Voit myös verrata peruspoliisin ja -lääkärin työtä. Toinen oikeasti vastaa ihmisen terveydestä ja hengestä, toinen hakee juoppoja kaduilta. Noh, tietynlaista huolehtimistahan sekin toki on.

        Enpä lääkäri ole, mutta voisi niiden palkka olla vieläkin suurempi. Kyllä he sen eteen ovat töitä tehneet. Helppo on (sinun) huudella ruudun toiselta puolelta. Ja ainahan voit sinne pääsykokeisiin lähteä, jos tämä helppo raha motivoi - uskon että olet joko tyhmä tai laiska, mutta sisään et pääse :)


    • palkkojaootellessa

      - VR vaihdemies vastaa myöskin ihmisten ja kaluston terveydestä , opintopisteistä en ole tietoinen ,mutta jos bonusta ainaku kalusto ohittaa ehjänä vaihteet , niin palkka pitäs olla vähintään lääkärin tasoa.

      luulen, että olet se pikkupalkkanen apuhoitaja joka olet onnistunut vallottaan siellä arvauskeskuksen osastolla sen kovapalkkasen lääkärin.

      sevverran lääkärissä käyny ,että jos diagnoosi selviää ,painat vain koodi painikkeesta ,niin kohta ilmestyy ruudulle lääkkeet ja hoitosuositukset. -työ paljon helpompaa kuin esim. automekaanikoilla

      mä muuten satun oleen se aivovammapotilas ,joka suoraan putkasta vietiin junanalle jääneen näkösenä mustassamaijassa suoraan putkasta hullujenhuoneelle ja palkkaa en ole sen jälkeen nähny ,vain eväsrahan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe