Paavoko pitäisi eroittaa?

Siinä se Kepu viimisen tempun tekee jos meinaa erottaa kunniapuheenjohtajansa. Ei minkäänlaista rotia. Väyrynen nosti Kepun suosta muutama vuosi sitten, ja nyt Sipilähuumassa meinataan potkia persauksille.

Paavo säilyy vuosikymmenestä toiseen toisin kuin Sipilä. Sipilä on vain muotiilmiö jota muutaman vuoden kuluttua ei enään muistetakkaan.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201702132200070123_pi.shtml
32357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Paavon ei pitäisi olla politiikassa kun ei ymmärrä siitä mitään. Vähän niin kuin Trump presidenttinä mutta paljon huonompi.

Äänestä
  • Väärin sanoa,Paavo ei ymmärrä politiikasta. Eiköhän paavo ymmärrä enemmän mitä nykyinen Keskustan toimiva johto. Paavo on yllättävän monessa asiassa ollut oikeassa kun katsotaan asioita taakseppäin.

    Äänestä

  • skjhgaydu kirjoitti:

    Väärin sanoa,Paavo ei ymmärrä politiikasta. Eiköhän paavo ymmärrä enemmän mitä nykyinen Keskustan toimiva johto. Paavo on yllättävän monessa asiassa ollut oikeassa kun katsotaan asioita taakseppäin.

    Helppohan se on olla oikeassa, kun katsoo taaksepäin.
    Paavo ei ole tehnyt mitään Suomen kansan hyväksi. Juonitellut ja puliveivannut. Kyvykäs ja lahjakas on, mutta hän käyttää niitä väärin.

    Äänestä

  • ket.terä kirjoitti:

    Helppohan se on olla oikeassa, kun katsoo taaksepäin.
    Paavo ei ole tehnyt mitään Suomen kansan hyväksi. Juonitellut ja puliveivannut. Kyvykäs ja lahjakas on, mutta hän käyttää niitä väärin.

    Kyllähän Väyrynen oli kiivas EU:n ja etenkin Euron vastustaja. Hänen ideansa oli pohjoismaiden yhteisö. Nyt kun ajattelee nuo eteläinen Eurooppa on apujen varassa.
    Kuitenkin harva politikko on osannut ennustaa asioita nuin oikein.

    Varmasti oikeassa on nytkin, hänhän edustaa ja on edustanut sitä Keskustaa jota ennen sanottiin Keskustapuolueeksi.

    Nykyinen Keskustapue on siirtynyt oikeammalle kuin Kokoomus joten kait nimenvaihtokin pitäisi olla ajankohtainen.

    Äänestä

"Kyllähän Väyrynen oli kiivas EU:n ja etenkin Euron vastustaja."
Missä oikeassa sitä silloin ollaan, kun nuita vastustetaan.

Sitä paitsi Väyrynen ei vastustanut EU:hun liittymistä.

Äänestä
  • Vastusti kansanäänestyksessä ja vastusti eduskunnassa EU-hun liittymistä. Kemijärven kuuluisa Nurmikumpukin äänesti presidentin vaaleissa Kaarloa.

    Äänestä

  • Ois pitäny tehä niin ko Erkki Liikanen sos.dem. Hän oli valtionvarainministerinä aikoinaan. Pani Suomen talouven täysin sekasin. Senkö ansiosta nousi Eu-komisaariksi ja sittenmin suomen pankin pääjohtajaksi. Niin onhan se Eu nyt itsekin talouskriisissä ja monessa muussa kriisissä. Ois kysyny Väyrys Patelta.

    Äänestä

  • kysyvä.ei.tieltä kirjoitti:

    Ois pitäny tehä niin ko Erkki Liikanen sos.dem. Hän oli valtionvarainministerinä aikoinaan. Pani Suomen talouven täysin sekasin. Senkö ansiosta nousi Eu-komisaariksi ja sittenmin suomen pankin pääjohtajaksi. Niin onhan se Eu nyt itsekin talouskriisissä ja monessa muussa kriisissä. Ois kysyny Väyrys Patelta.

    Tyhmyyttäänkö se Liikanen, on nuinkin hyvin edennyt urallaan.
    Suomessa menee paremmin kuin koskaan, nyt kun demaritkin on olleet hallitsemassa. Pieniä notkahduksia tulee aina, kun demarit ovat oppositiossa. Kyllä se taas täsä elpyy, kunhan käydään vaalit.

    Äänestä

  • eieu.einato kirjoitti:

    Vastusti kansanäänestyksessä ja vastusti eduskunnassa EU-hun liittymistä. Kemijärven kuuluisa Nurmikumpukin äänesti presidentin vaaleissa Kaarloa.

    HEI onko tullut ajatukseen virhe? Ei Nurmikumpu vainaa äänestänyt Kaarloa presidentiksi vaan Paavoahan se äänesti (Väyrynen; Keminmaa). Kevyt mullat Nurtsin haudalle, oli mukava mies! Paavo vielä jaksaa taistella EU:ta vastaan. Kepun porvareita vastaan!

    Äänestä

  • sostemi kirjoitti:

    Tyhmyyttäänkö se Liikanen, on nuinkin hyvin edennyt urallaan.
    Suomessa menee paremmin kuin koskaan, nyt kun demaritkin on olleet hallitsemassa. Pieniä notkahduksia tulee aina, kun demarit ovat oppositiossa. Kyllä se taas täsä elpyy, kunhan käydään vaalit.

    Kova kasikko Liikanen ja Lipponen. Toinen sotki Suomen talouven ja toinen osti ilmaa Saksan päältä miljardeilla ja taittoi eläkeläisten indeksin. Kurjuutta non jakanu. Muka osaajat.

    Äänestä

  • ja.sostemeja.tietenki kirjoitti:

    Kova kasikko Liikanen ja Lipponen. Toinen sotki Suomen talouven ja toinen osti ilmaa Saksan päältä miljardeilla ja taittoi eläkeläisten indeksin. Kurjuutta non jakanu. Muka osaajat.

    Taidat olla jo "vaippaiässä"

    Äänestä

  • Ootko nä haistellut sitä Lipposen ostamaa Saksan raikasta mutta niin kallista ilmaa ? Saattaa se pierettää vähän demariakia ?

    Äänestä

Periaatteessa Paavo pitäisi kepusta erottaa, koska on perustanut oman puoleen, eli on itse ottanut irtioton kepusta.
Paavo on aina sairastanut suuruudenhulluutta ja itserakkaana narsistina on vain omaa etua ajanut. Ikinä ei ole saanut muuta kuin hajaannusta aikaan.

Äänestä
  • Kerro minulle sellainen politiikko joka ei aja omaa ja sukulaistensa etua. Uskoisin jopa että tällaisessa asiassa jopa nimenkin voisi julkaista. Kaikilla tietämilläni on se oma kontinsuu kaikkein lähimpänä. Tämä koskee jokatason politisointia.

    Äänestä

  • Väyrynen on yliviisas ja ajaa Suomen etua toisin kuin oikeistoporvarit! Hän haluaa Suomen itsenäisyyden takaisin ja kannattaa ystävyyttä Venäjän kanssa. Sotahullut haluavat vain sotaa!

    Äänestä

Eihän kahdessa puolueessa voi yhtä aikaa olla jäsenenä, Piste.

Äänestä
  • Kyllä voi olla.
    Mutta, se ei ole tässä paavo depatissa asian ydin vaan se, että
    voiko olla saman puolueen toisessa alayhdistyksessä
    MAKSAVANA jäsenenä.
    Kysymys on juuri siitä ja sen lieveilmiöistä nimeltään
    ahneus vs. saituus,
    elikkäs "tollekki maksat satasia, mikset muille....."

    Äänestä

  • Puhutaan ystävällisesti eikä huudeta kirosanoja toisille KIITOS!

    Oliko oikein, kun juontaja huusi v----- sieltä raalta! Kerran oli eräs "julkkis" humalassa siellä kisoissa, maksettiinko palkka?
    VIHAAN KIROSANOJA EN HALUA EDES AJATELLA NIITÄ TÄMÄKIN SUOMI2 4 TÄYNNÄ NIITÄ HU HUH MITÄ PORUKKAA

    Äänestä

Väyrynen+on+janut+aina+vain+omaa+etuaan,+nin+tomerasti,+että+muut+ei+siihen+pystyisi+edes+yhdessä.+Huomion+arvoista+on+ollut+Paavon+ainainen+kaikkien+muiden+vastustaminen.En+kyllä+ymmärrä+missä+se+Paavo+on+oikeassa.+EU-ero+ei+tosiaan+olisi+Suomen+etu.+Paavon+ajattelussa+vain+hän+on+oikeassa+kaikessa,+ja+kaikki+muut+aina+väärässä,+mikäli+ei+ole+samaa+mieltä+Paavon+kanssa.++Sellaista+besserwisseriä+ei+pitäisi+päästää+päättämään+yhteisistä+asioista+koskaan+missään.85%+kansasta+on+tyytyväisiä+EU:ssa+olosta,+joten+Paavo+ja+hänen+kannattajansa+ovat+pieni+vähemmistö,+onneksi.

Äänestä
  • Meitä Paavon kannattajia on paljon. Paavo vastustaa Sipilän linjaa. Sipilähän tässä on omaa etuansa ajanut viime vuodet ja kyykyttänyt kansaa. Kansanpuolue kepun tilalle.

    Äänestä

Paavo on jo saanut Sipilän ja Vanhasen kanveesiin, ja kesäkuussa korjaa täyden potin Sotkamossa !

Äänestä

Ei korjaa täyttä pottia, mutta henkisen potin ehkä, jos sinne asti päästään. Keskustan nykypolitiikka ei suosi alueita, ei edes alempaa keskiluokkaa. Kokoomuksen liekassa on roikkunut.

Tähän on hyvä kiilata vaikka sitten Väyrysen, joka toki ajattelee myös omaa etuaan. Hänellä on monia hyviä ajatuksia, mutta markat ja erot EU:sta eivät kuulu siihen joukkoon.
Siteeraan Kääriäistä. -Eipä naureskella. Kesään mennessä väyrysläisiä voi olla riesaksi asti.

Äänestä

Kyllä, erottakaa Paavo. Puolet kepulaisista on joka tapauksessa Paavon takana!

Äänestä
  • Niin+ja+sen+jälkeen+kepun+kannatus++on+10+%.T.vahva+Paavon+kannattaja

    Äänestä

Sipilän kannattajia kuulemma värvätään nyt kepuun jäseniksi, taatakseen voiton puoluekokouksessa!

Äänestä
  • Tarkoitatko,että kaikki "lestat" lähtee Sipilän taakse?
    Sisäsiittoiset tulee,on iskulause!

    Äänestä

Jari Tervo on pulska poika.oisko hänestä ainesta seuraavaksi pressaksi?

Äänestä

Jos+Paavo+ei+voita+puheenjohtajuutta,+niin+eroaa+hän+kepusta,+ja+perustaa+AlkiolaisenAllianssin,+joka+tullee+syömään+vaikkapa+20+-+40+%+kepun+äänistä,+eduskuntavaaleissa,joka+taas+tietää+ennenaikaista+puheenjohtaja+vaalia+!

Äänestä
  • Erinomaista peliä, Paavo!

    Äänestä

Miksi ihmeessä Keskusta erottaisi Väyrysen??? Väyrysen kanssa kepu ottaisi varman vaalivoiton... Ei välttämättä viime vaalien veroista, mutta lähelle päästäisiin!

Äänestä

Hyvä Paavo ja kiitos Kari Uoti! Näyttäkää Sipilälle ja kumppaneille mistä kana pissii...
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201802092200732301_pi.shtml

Kari Uoti tyrmää yrityksen heittää Väyrynen puheenjohtajakisasta: ”Ei perustu puolueen sääntöihin”
Sipilä ottaa Putinista mallia,miten estetään vastaehdokkaan osallistuminen vaaleihin!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sepäsnähdään kirjoitti:

Siinä se Kepu viimisen tempun tekee jos meinaa erottaa kunniapuheenjohtajansa. Ei minkäänlaista rotia. Väyrynen nosti Kepun suosta muutama vuosi sitten, ja nyt Sipilähuumassa meinataan potkia persauksille.

Paavo säilyy vuosikymmenestä toiseen toisin kuin Sipilä. Sipilä on vain muotiilmiö jota muutaman vuoden kuluttua ei enään muistetakkaan.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201702132200070123_pi.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu