...enkä ole koskaan seurustellut tai harrastanut seksiä. Olen mies ja hetero.
Tuntuu että olisin hukannut ison osan nuoruuttani.
Olenko toivoton tapaus? Millä todennäköisyydellä asiaan voi enää tulla muutos?
Tuntuu että olisin hukannut ison osan nuoruuttani.
Olenko toivoton tapaus? Millä todennäköisyydellä asiaan voi enää tulla muutos?
Vastaukset 36
Vanhimmat
Ellet ole harrastanut seksiä, et voi olla varma seksuaalisesta suuntautumisestasi.
Suosittelisin selvittämään josko ura urkenisi miehen kanssa.
Ihanko noin ilmoittaa hevosmiesten tietotoimisto?
Seksuaalinen suuntautuminen ei ainoastaan määrity sen mukaan, minkälaisiin ihmisiin henkilö tuntee seksuaalista vetoa, vaan myös halujen ja tunteiden mukaan. Ei minunkaan tarvitse kokeilla toisia naisia tietääkseni etten ole lesbo, tiedän etten tunne vetoa samaan sukupuoleen, siinä se.
suosittelisin huorissa käyntiä. Ei se ole paha rasti käydä kokeilemassa. Itsekkin kävin 26 vuotiaana
Ja mitä hyötyä siitä oli? Itselle ei ainakaan mitään. Pelkkä mekaaninen akti vailla mitään tunteita.
Vaikken nyt maksetuista naisista puhukaan, niin olen suorittanut monta mekaanista aktia vailla tunteita. Mekaaninen akti vailla tunteita voi olla edelleen hauskaa molemmille osapuolille. Ja se on jo jotain. Hauskoja asioita ei ole ikinä liikaa.
Ei se ole runkkua hauskempaa, miksi olisi?
Et ole menettänyt mitään vaan päinvastoin, olet saanut säästää itsesi elämäsi naiselle. Myös ikäisiä naisia on sinunlaisia.
Täällä palstalla on monia muitakin kaltaisiasi.
Itse olin jo 28v kun löysin ekan tyttöystävän ja pääsin ekan kerran suutelemaan, seksiä ym. Nyt 30v ja naisia on ollut neljä.
Vaikeinta on saada se eka tyttöystävä, sitten homma helpottuu.
Eniten jännitä eka nainen, ekan naisen jälkeen on paljon helpompa hommata naista.
Mene thaimaahan ja etsi sieltä tyttöystävä :) varaa muutama dona mukaan naisen hemmoitteluun ja pieneen rahalliseen avustukseen.
Jos olisin vapaa, olisit minun hellässä otteessa
Olet juttujesi mukaan sellainen limapillu että se olisi jo liikaa...
Kiitos, mutta ei kiitos.
Mitä sinä oikein höpiset. Ei siellä limaa ole.
Hyvä asenne. Älä luovuta poikuuttasi lutkille vaan odota sitä kunnon tyttöystävää. Ekan kerran voi kokea vain kerran.
Sinä "kokemuksen.myötä" et ole asiantuntija ensinnäkään en ole lutka, joten todistit olevasi amatööri.
Se että ole seksuaalisesti aktiivinen ei tarkoita olisin limanen. Niin kuin sanoin jos olisin vapaa.
En itse menetä tuollaisesta sanomisesta mitään, ei ukkokaan ole menettänyt kun otti heti mutta hän taas tajusi ottaa heti eikä menettää timanttiaan. Tässä ollaan kohta 14v oltu yhdessä ja en ole pettänyt, eikä hänkään mutta se ei ole ollut luottamisen arvoinen.
Enkö jätä koska hän haluaa olla luottamisen arvoinen 14v vuodessa kerkeää tapahtuu.
Täytin itse 27v vuonna 2001 ja nyt olen 42v eikä vieläkään ole ollut ensimmäistäkään nais- tai tyttöystävää. Naisasiat on kiertäneet meikäläisen elämän kaukaa aina ja näin se menee loppuun saakka. Vuosi vuodelta kynnys vain nousee, valinnanvara vähenee ja kaikki muukin menee vain huonompaan suuntaan. Elämä ei paljon antanut meikäläiselle mutta vie vähintään yhtä paljon kuin muiltakin ellei enemmänkin.
Toisille tämä elämä taitaa olla paratiisi, toisille helvetti. Meikäläiselle tämä näyttää olevan helvetti.
Sun olisi pitänyt kohdata minut mutta en nirsoillut muuta kuin luonnetta ja sitä teen vieläkin.
Musta on tuntunut,että olen poikkeus ollut koko sivilisaatiossa.
En oikein ymmärrä ukkokin pitää minua erilaisena taas koen kaikki yhtä hyviksi kuin itseni mutta jotkut vaan ei ymmärrä minua henkisesti
Oppinut olen ettei kaikki ole samanlaisia luonteelta kuin itseni,joka on shokki minulle.
Oletko kenties koskaan harkinnut itsemurhaa päästäksesi pois helvetistä? Maanpäällinen helvetti on mahdollista lopettaa kunniakkaasti oman käden kautta.
En. Tämä laiffi katsotaan niin pitkään kuin sitä vaan riittää. Eihän sitä tiedä vaikka sattuisi lotossa voittamaan, se olisikin ainoa käypä korvaus kaikesta paskasta mitä elämä on niskaan kaatanut tähän mennesssä...
Itsemurhassa ei ole mitään kunniakasta!
Tuossa olet pahasti väärässä, etteikö itsemurhassa ole mitään kunniakasta. Itsemurha on miehen kunnialahja itselleen, on kunniakasta, ihailtavaa ja rohkeaa päättää kärsimyksensä miehekkäästi oman käden kautta.
Ei kannata aloittajan tai kenenkään tehdä mitään itsaria, sillä muuten menee vaan hyvä elämä hukkaan. Aina sitä on mahdollisuus löytää se nainen vaikka joskus myöhemminkin ja vaikka ei löytäisikään, niin onhan sitä elämässä aina kaikkea muutakin elämisen arvoista, kun se parisuhde. Aina sitä voi panostaa vaikka työelämään, harrastuksiin ja nauttia elämästä kaikin eri tavoin.
Ajattele positiivisesti. Sinulla on se ensimmäinen teinirakkaus vasta edessä, toisin kuin useimmilla ikäisilläsi ns. normaaleilla miehillä, joilla ei ole elämältä enää muuta odotettavaa kuin haudan lepo.
Miehellä ei voi olla hyvää elämää jos ei ole naista saanut.
No ehtiihän sitä sen naisen myöhemminkin löytämään, että ei sen takia kannata turhan hätäillä ja alkaa mitään itsemurhaa tekemään. Ja kyllä se miehen elämä voi olla oikein hyvää sinkkunakin, jos vaan osa nauttia siitä ja panostaa oikeisiin asioihin. Sitä voi panostaa vaikka työelämään, varallisuuden kartuttamiseen, harrastuksiin, ulkomaan matkailuun ja mihin vaan ikinä itse haluaa.
Muistutan että olen jo 42v, jos olisin luonteeltani taipuvainen itsemurhaan niin luultavasti sen olisin jo tehnyt aikoja sitten. Ei sellaista enää näinkin pitkälle päästyä tehdä.
Edelleen, itsemurhassa ei ole mitään kunniakasta. Pikemminkin noloa jos mies ei ole löytänyt elämälleen muuta sisältöä kuin naiset ja sen takia tappaa itsensä.
En ymmärrä itsemurhan tekijöitä, on kuitenkin äärimmäisen harvinainen sattuma että on syntynyt ihmiseksi eikä esim. paskakärpäseksi tai rupisammakoksi. Toista tilaisuutta ei tule joten miksi tappaa itsensä jonkin yhden asian takia tai ylipäätään mistään syystä. Kyllä minusta kannattaa tämä ainut elämä katsoa niin pitkään kuin sitä suinkin riittää olipa naisia tai ei.
Jos olet noin vanha niin todennäköisesti et tule koskaan saamaan. Sori :(
Hah!
Nuorihan sä vielä olet.
Esimerkkeinä.. Isäni perusti perheen nelikymppisenä. Samoin useampi kokematon serkkuni olivat 30-46 ikävuosien välillä ja nyt perheellisiä. Vaimot eivät ole mtn läskejä suohirviöitä. Ok, yhdellä on paljon pullaa syönyt mutta on mieltynyt muhkeisiin nuoresta asti. Yhdellä on vanhempi puoliso ja muilla omaa ikäluokkaa, osa nuorempia.
Meiän suvussa kub kypsytään hitaasti ja rupsahdus ei vaivaa heti mieltä.
Enkä nyt näe huonoa jos sen vaimon hakiskin muualta. Saahan siitä eron jos ei toimi järkiliitto (muista avioehto!!) ja olet saanut kokemusta sitten.
Vaikket olisi uskossa niin kannattaa tutkia seurakunnan sinkkujen tapahtumia. ;) Sieltä voi löytyä täysjärkinen kokematon nainen vaik.
Mutta ei pidä antaa epätoivon vallata.
- minä menin 29-vuotiaana naimisiin vasta ja eka mies :D enkä tietääkseni läski, mikään poikkeavan näköinen tms mutta hiljaisempi ja varautunut tuntemattomien seurassa. Enkä ikinä halunnut vain seurustelun vuoksi ketään vaa klisee se "Oikea"
"Vaikket olisi uskossa niin kannattaa tutkia seurakunnan sinkkujen tapahtumia. ;) Sieltä voi löytyä täysjärkinen kokematon nainen vaik."
Selväjärkiset eivät käy seurakunnan tapahtumissa.
Minä olen 47-v enkä ole saanut pillua ikipäivänä!
Ja sitten? Kiitä onneesi ettet ole seurustellut, etkä harrastanut seksiä vältyit sydänsuruilta, hulluudelta, lasten huostaanotolta, maksuilta, tosin joudut elättämään toisten lapsia, maahanmuuttajien etuuksia ynnä muuta yhteisvastuukikysopimus juttuja mutta siihen viellä lisäksi, vältyit traumoilta ja pettymykseltä ja sukupuolitaudeilta ja feministi ämmien alistamispolitiikalta... ja kannattaa säilyäkin sinkkuna ... kuka saatana tähän mitään perhettä, parisuhdetta tai lapsia haluaa vääntää?
Minä olen jo 38 v enkä ole saanut. En tule koskaan saamaan.