...seurustelusuhteeseen on yhtä typerää ja lyhytnäköistä kuin vanhan hometalon ostaminen tietoisesti. Perusteluna se, että yli 50-vuotiaalla miehellä on keskimäärin huomattavasti vähemmän elinvuosia jäljellä kuin 20-vuotiaalla miehellä. Vai ovatko naiset niin pahoja sadisteja/masokisteja, että haluavat kokea rakkaansa kuoleman ja leskeksi jäämisen mahdollisimman pian?
Onhan uusi ja vasta rakennettu talo/asuntokin huomattavasti kysytympi ja arvokkaampi neliöhinnaltaan kuin vanha hometalo.
Onhan uusi ja vasta rakennettu talo/asuntokin huomattavasti kysytympi ja arvokkaampi neliöhinnaltaan kuin vanha hometalo.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eli yli 50 vuotiaat käyvät paremmin puhtaaseen seksisuhteeseen ? Sekö oli aloituksen ajatus ?
Itse ainakin otan seksisuhteeseen mieluummin pari-kolmekymppisen miehen, kuin vanhan miehen, vanhoilla alkaa ongelmia olemaan, testojen puute tehnyt usein kärttyisäksikin. Kuka sellaista haluaisi?
Minä vein aloitusta yhden askeleen sivuun, ja sinä otit toisen. Nyt loppuketju varmaan ei enää pääse ollenkaan itse aloituksen teemaan ? Siinä oli kyseenalaistettu seurustelusuhde 50 vuotiaan kanssa.
Lienen syyllinen sivuraiteille viemiseen. Nöyrin anteeksipyyntöni aloittajalle, mutta koska aloituksen väite oli hölmösti rakennettu, niin en voinut välttää kiusausta kommentoida sitä näin.
Se kumppani valitaan jo 30 vuotiaana ja sitten kun täyttää 50 niin rakkautta on niin paljon että ei mitkään ulkoiset seikat pilaa suhdetta toivon mukaan. Siinä 50 v iässä ei olla enää niin nirsoja vaan arvostetaan enemmän sitä kumppanin luotettavuutta.