Säikähdin omaa kuvaanikin joka heijastui Hyvinkään abc lasiovista!
Olen niin ruma että
UniversuminRumin
6142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minä taas sovitin yhtä takkia päivällä ja oikein hämmästyin miten komea olenkaan, oli siisti takki siis mutta jäi vielä narikkaan kun oli liian vähän taskuja.
Vaatteet on suuri askel näyttämään hyvältä, ne ovat kuin koruja,varsinkin kun linjoihin sopii.
Mutta minun päälläni jätesäkkikin näyttää hyvältä tumman värin vuoksi.
Noinhan se on. Takeissa itse kyllä tykkään että on vähän muutakin väriä kuin tummaa, juuri siksi kokeilin kun se vanha mitä nyt tänä talvena pitänyt lauhan talven vuoksi enimmäkseen on minusta turhan synkkä kun on niin tumma väriltään. Makuasioitahan nuo pitkälti ovat mutta jos näet sadan miehen joukon niistä ainakin yhdeksälläkymmenellä on musta, tummansininen tai harmaa takki niin itse mieluummin pidän vähän värikkäämpää ettei huku massaan.
Pelästyn aina kun katson itseäni peilistä ja alan huutaa.
Mä kun katsoin peiliin, niin pyörryin ja samalla peilikin meni rikki..niin ruma mä olen. Enää en siis käytä peilejäkään kämpillä. Ulkona kun kävelen kadulla, niin jos vastaan tulee naisia niin jätän jälkeeni oksentavien naisten jonon...eivät kestäneet rumuuttani. Linja-autoon jos menen istumaan, kaikki muut..jopa kuskikin lähtevät bussista ulos, koska olen niin ruma. Että sillee!