LIHOTTAAKO???

kanankanank

Oon 13 ja mun äiti ja iskä sano et en liho ku oon nii nuori ni et en liho näist mut en iha usko XD mut nii lihottaako:
Karjalanpiirakka
croissant
Paahtoleipä tai niinku vaalee leipä
ja voiks kerran viikos syyä irttareit tai jotai?..😕😕 sillee ettei liho?
ps en ees saa nyt liikkuu liikkakiellon takia ku sydän ei kestä ku se on nii huonos kunnos...

1

461

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KEksws

      Siitä nuoruudesta en tiedä mutta croissantit on tehty voitaikinasta kait niin siinä on lähinnä rasvaa ja jauhoja samoin kuin vaaleessa leivässä on lähinnä niitä jauhoja joista on poistettu ravintoaineet. Ei oo mitään kauheen terveellistä nuo ainakaan ei laihduttajat semmosta syö lisäksi ne ei vie nälkää kauhean hyvin.

      Kerran viikossa voi ihan hyvin syödä irttareita kunhan ei vedä sitä kiloo vaan kohtuudella kannattaa syödä kunnon ruoka eka niin ei tee niin paljon mieli vetää kaikkee. Jos liikkuu aktiivisesti voi syödä aika lailla mitä vaan niin ei paljoo liho mutta jos haluaa näyttää hyvältä niin kannattaa se kohtuus silti muistaa.

      PS. on vaan mun käsitys asiasta mutta ei se kauheen kaukana totuudesta oo. Varmaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      249
      4514
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1695
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1538
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      16
      1421
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1261
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      91
      1201
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1064
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1035
    Aihe