Ravintoterapeutille?

Kannattaisiko mennä jollekin ravintoterapeutille, että saisin syötyä oikean määrän ruokaa? Urheilen paljon. Onko kokemuksia?
1124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

.. jos syöt päivittäin tavallista suomalaista arkiruokaa riittävän määrän, painosi ei tuppaa laskemaan eikä merkkejä puutostiloista näy muutenkaan, ravintoterapeutti on sulle ihan turha. Jos ruokavalio tuntuu itsestä liian vähältä tai yksipuoliselta, ihan "tavalliset" luontaistuotekaupan ravintolisät (palautumis- ja proteiinijuomat) ovat mun mielestä hyvä vaihtoehto, koska niiden koostumuksessa (hiilari/proteiini/rasva/vitamiinit) on otettu huomioon urheilun erityisvaatimukset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tai jollekin.. kirjoitti:

Kannattaisiko mennä jollekin ravintoterapeutille, että saisin syötyä oikean määrän ruokaa? Urheilen paljon. Onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu