Kaksisarvishoito

uuttahoitoa

Katselin tuossa äskettäin koneelta perjantai ohjelmaa ja siinä käsiteltyjä huuhaahoitoja. Tuli vaan mieleen, että, pitäisiköhän itsekkin pistää pystyyn joku huuhaahoitoja tarjoava firma. Rahaa tulee ikkunoista ja ovista sillä herkkäuskoisia naisia tuntuu tosiaan riittävän. Ennen ajattelin negatiivisesti miesten ja naisten palkka, eroista, mutta nyt kun näin mihin ylimääräinen raha menisi niin olen kääntänyt kelkkani. Toinen juttuhan ovat myös nämä netin valemajurit, joille herkkäuskoiset naiset lähettävät tuhansia euroja vain pelkän lyhyen deittailun jälkeen.
Niin se huuhaahoitoja tarjoava firma tarjoaa kaksisarvishoitoja 200 euroa tunti. Toinen mahdollinen hoitomuoto tulee olemaan aku ankan sulkahoito, joka onkin jo jonkin verran kalliimpaa sillä kukapa nainen ei olisi valmis maksamaan maltaita ikuisesti elävän ankan sulkien rentouttavasta sivelystä. Joko kiinnostus heräsi?

12

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On mielenkiintoinen havainto, että stiignafuuliaan uskominen on ominaista juuri toiselle sukupuolelle.

      Esimerkiksi psykoterapin potilaista 90 % (!) on erästä sukupuolta. Sen sijaan stiignafuulian innokkaista kannattajista ja puolestaväittelijöistä melkein kaikki ovat vastakkaista sukupuolta, kuten täällä netissäkin voidaan nähdä.

      Poliittisesti korrektina aikana en rohkene mainita, kummasta sukupuolesta kummassakin on kyse. Jääköön lukijan harkittavaksi.

    • HolmesinJussi

      Jos on erästä sukupuolta ja alle 50 sekä hyvän näköinen, niin annan yksisarvishoitoa aivan ilmaiseksi

    • vvhkjhj

      Hessu Hopon hekotushoitoa 60€/vartti. "Yöhyöhyö, yöhyöhyö!".

    • OikeillaJäljillä

      "Niin se huuhaahoitoja tarjoava firma tarjoaa kaksisarvishoitoja 200 euroa tunti. Toinen mahdollinen hoitomuoto tulee olemaan aku ankan sulkahoito, joka onkin jo jonkin verran kalliimpaa"

      Olet oikeilla jäljillä, pitää olla tarjolla eri hintaisia tuotteita. Spedekin tuon tiesi yhdessä leffassaan, jossa oli tämän tyylinen dialogi:

      - Mitä eroa on satasen ja kahden sadan hoidolla?
      - Kahden sadan hoito on niinku satasen kalliimpi.
      - ..... No otetaan se kalliimpi!

      • Plasebovaikutus

        Jos kahdessa hoidossa ei ole mitään eroa kuin hinta ja rahaa riittää, niin kannattaa ottaa se kalliimpi, koska se toimii paremmin kuin se halvempi.


      • vaimoistaentiedä
        Plasebovaikutus kirjoitti:

        Jos kahdessa hoidossa ei ole mitään eroa kuin hinta ja rahaa riittää, niin kannattaa ottaa se kalliimpi, koska se toimii paremmin kuin se halvempi.

        Siinä on se ero, että ne joilla oikeasti on rahaa eivät mene näihin.


      • Rikkaitten-tavat
        vaimoistaentiedä kirjoitti:

        Siinä on se ero, että ne joilla oikeasti on rahaa eivät mene näihin.

        Mihin?


      • Koulutuksella-vaikutus
        Rikkaitten-tavat kirjoitti:

        Mihin?

        vaimoistaentiedä ei vastannut, mutta tässä tilastoja täydentävien ja vaihtoehtoisten hoitomuotojen (CAM) käytöstä.

        https://nccih.nih.gov/research/statistics/2007/camsurvey_fs1.htm#most

        Täydentäviä ja vaihtoehtoisia hoitomuotoja käyttävät eniten rikkaat, hyvin koulutetut, naiset. Huomattakoon tästä etenkin, että koulutus siis lisää niiden käyttöä.


      • jugyjhgjhg
        Koulutuksella-vaikutus kirjoitti:

        vaimoistaentiedä ei vastannut, mutta tässä tilastoja täydentävien ja vaihtoehtoisten hoitomuotojen (CAM) käytöstä.

        https://nccih.nih.gov/research/statistics/2007/camsurvey_fs1.htm#most

        Täydentäviä ja vaihtoehtoisia hoitomuotoja käyttävät eniten rikkaat, hyvin koulutetut, naiset. Huomattakoon tästä etenkin, että koulutus siis lisää niiden käyttöä.

        Koulutus ei siis todistetusti lisää järkeä.


      • Järkevät-päätökset
        jugyjhgjhg kirjoitti:

        Koulutus ei siis todistetusti lisää järkeä.

        Hyvin koulutetuilla ihmisillä on yleisesti ottaen enemmän informaatiota käytössään kuin vähemmän koulutetulla rahvaalla, sekä järkeä.


    • JaMulleSitProvikat

      Eikös kaikista helpoin olis joku etänä tapahtuva virtuaalienergiaa (tai tähän vois keksiä viel jonku vieläkin raflaavamman kuulosen kystisen energiamuodon, jota ei ole olemassakaan, mut riittänee näin äkkiseltään sutastuks?) auraenergiaa stimuloiva kohotushoito? (joka samalla kosteuttaa ihoa, koska tämä on naisilla tärkeää!)

      • OsasinJoskusKirjoittaa

        kystinen = mystinen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      153
      11018
    2. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      47
      4215
    3. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      64
      3978
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      195
      3653
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      101
      3476
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      101
      3330
    7. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      73
      1980
    8. Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?

      Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis
      Maajussille morsian
      16
      1295
    9. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      988
    10. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      268
      944
    Aihe