Ollaan mietitty mulle omaa /ylläpitoponia, en vain tiedä minkäkokoinen olisi sopiva. En tykkää kovin paljoa mistään jättihevosista. Olen noin 168cm pitkä Mutta painan n. 43kg ja olen aika kaponen.
Minkä kokoinen hevonen/poni olisi sopiva minulle?
ihminen1704
2
226
Vastaukset
- z--
Et ole enää oikeastaan poniratsastajan mittainen. Todennäköisesti olet vielä nuori, joten painoa tulee taatusti lisää, nythän olet todella hoikka. Pituutta on jo valmiiksi turhan paljon poniratsastajaksi.
Mieti vaikka jotain pientä hevosta. Joku 155cm ja siitä ylöspäin. - Skingatar
Sanoisin että sen 160cm on hevosen oltava, mutta et ole vielä valmis ottamaan ainakaan omaa hevosta jos et tiedä edes minkä kokoinen sen pitää olla! ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643255Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433097- 422457
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1002207- 311913
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271810- 481616
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851415- 391300
- 811132