Ainoa tieteellinen tapa todistaa evoluutioteoria

Olen osoittanut useisiin tutkimuksiin nojautuen, että biologisen informaation katoaminen ekologisessa adaptoitumisessa on faktaa. Tämä ei tietenkään tue evoluutioteoriaa.

Jotta palstan evolutionistit otettaisiin vakavasti, niin heidän tulisi osoittaa tieteellisiin todisteisiin nojautuen, että jokin eliö on saanut lisää biologista informaatiota, mikä on voitu tieteellisesti havaita rakenteellisen tai toiminnallisen monimutkaisuuden lisääntymisenä. Jos tällaisen esimerkin kykenette osoittamaan, niin sen jälkeen evoluutioteoria voidaan ottaa vakavasti.

Ja biologista informaatiota on kolmea päätyyppiä:

1. Geenisekvenssit - Digitaalinen informaatioalusta
2. Epigeneettiset kerrokset, rakenteet ja merkinnät - Analoginen informaatio
3. Biologisen informaation kielioppi ja eheys - Metadata

Olkaa hyvä ja todistakaa evoluutioteorianne. Se on varmaan helppoa teille, jotka pidätte sitä faktana.

5

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaihda-Palstaa

      Ja vastaukset kyseiseen aloitukseen voi käydä lukemassa kreationismipalstalta. Aloitus on ilmoitettu poistoon massapostauksen takia.

    • jkjhhjjhgjhgjhg

      Voi uskisparka. Evoluutio on aikoja sitten todistettu useilla toisitaan riippumattomilla tavoilla. Olet osoittanut useisiin tutkimuksiin nojaten, että tulkitset tutkimuksia aivan miten sattuu, etkä ymmärrä kyseisiä artikkeleja. Yksikään ko. tutkijoista ei ole maininnut tutkimuksensa kyseenalaistavan evoluutioteoriaa. Se kaikki on omaa putkisilmäistä tulkintaasi, kuten kreationistipalstalla niin usein on osoitettu.

      Kaiffari sekoittaa jopa tieteellisen artikkelin ja satiirilehden kirjoituksen toisiinsa. Että se siitä osoittamisesta.

      Ps. Kumpi valehteli Nooan tulvan ja fossiilien suhteen, ROT vai Raamattu?

      • evotpettääitseään

      • tulviatupatäynnä
        evotpettääitseään kirjoitti:

        Hehehe, kumpikohan valehteli Nooan tulvista, evokki vaiko historiantutkimus, heheeh.

        https://www.google.fi/search?q=flood legends from around the world&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwigkLD7ie_SAhXKFywKHSv3BecQ_AUIBigB&biw=1517&bih=735&dpr=0.9

        Siis noin 300 muinaista vedenpaisumuskertomusta Nooan eväillä varustettuna, sanoo historia. Mutta evokki sanoo että: Eipäs ooooo!!!!!" Hehehe

        Enpä ole kuullutkaan siitä, että evokit eivät uskoisi tulviin. Useimmat tuntemani evokit tunnustanevat jopa sen, että ihmiskunnan historian mittaan on tapahtunut useampiakin tulvia, jotka ne kokeneille ovat olleet sen verran merkittäviä tapahtumia, että ne ovat jääneet elämään jälkipolville kerrotuissa tarinoissa. Minkäänlaista maailmanlaajuista vedenpaisumusta ei kuitenkaan ole ollut olemassa.


      • Voitin_6_0
        evotpettääitseään kirjoitti:

        Hehehe, kumpikohan valehteli Nooan tulvista, evokki vaiko historiantutkimus, heheeh.

        https://www.google.fi/search?q=flood legends from around the world&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwigkLD7ie_SAhXKFywKHSv3BecQ_AUIBigB&biw=1517&bih=735&dpr=0.9

        Siis noin 300 muinaista vedenpaisumuskertomusta Nooan eväillä varustettuna, sanoo historia. Mutta evokki sanoo että: Eipäs ooooo!!!!!" Hehehe

        Ehhehheehheeeeeheehee. Enon kellari tulvi kerran, mutta Nooaa ei näkynyt arkkeineen missään. Mitenkäs tuon selität? Hehehehihhihhaaahaaheehehee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      33
      2114
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      47
      1721
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1536
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1256
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1044
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      988
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      875
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      872
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      799
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      753
    Aihe