Ottakaa kaikki puolueet nyt kuntavaaleissa asiaksenne kampanjoida terveellisen
suomalaisen ruoan puolesta.
Brasilian vilppi ja monet muut puoltaa että kannattaa suosia kotimaista.
Saadan työtä Suomeen lisää ja terveellisempää ruokaa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201703202200088346_uu.shtml
Kampanja suomalaisen ruona puolesta !!
10
153
Vastaukset
- MulleKelpaaRuåttalaiset
Rymättylän perunakeisarit istuttivat ensimmäiset perunat viikonloppuna. Haastattelussa kertoivat uuden perunan hinnan nousevan keväällä Suomi 100vuotta juhlan kunniaksi.
Ota sinä ja muut kepu"tietäjät" vaalimainokseksi kotimaisten traktorien osto maatiloille.
Kotimaisen ruuan osuus julkisissa hankinnoissa ei saisi missään tapauksessa olla enemmän kuin kotimaisten traktorien osuus maatiloilla. Kunnat ja oikeat yrittäjät ostavat kotimaisia, mutta tukiaisissa rypevät maatalous"yrittäjät" eivät.
NAUDAN LIHAN ELOHOPEAPITOISUUS ON MITATTAVA JA JOS SE ON KORKEAMPI KUIN TUONTILIHAN, SITÄ EI TULE OSTAA.
MAIDON TERVEYSHAITAT ON TUOTAVA LAAJASTI JA KOKONAIDUUDESSAAN KULUTTAJIEN TIETOON.- kempeleenjussi
Ruplakassasta tuli käsky ettei saa ryssän BRICS liittolaista vastaan kampanjoida.
Epäilen, että ne ruplat ovat peräisin Rupla - Urho Kekkosen aatetovereiltaan Neuvostoliiton Kommunistiselta Puolueelta NKP ja KGB:tä saamista veljespuolueen lahjoista... Näistä on löytynyt kuitteja ja pyyntökirjeitä NKP:n arkistosta.
Kaikki keskustalaiset tietävät sisarpuolueensa NKP ja sen jalon toverin KGB läheiset suhteet Urho Kekkoseen, Ahti Karjaiseen ja kaikkiin maalaisliittolaisin ja kepulaisiin.
"Maaliman johtava Rauhanvaltio, Neuvostoliitto, joka ei milloinkaan ole hyökännyt minkään muun maan kimppuun.." Ihan aitoa Suomenmaan tekstiä.....- hahahhahhhahhaaaa
osmium1 kirjoitti:
Epäilen, että ne ruplat ovat peräisin Rupla - Urho Kekkosen aatetovereiltaan Neuvostoliiton Kommunistiselta Puolueelta NKP ja KGB:tä saamista veljespuolueen lahjoista... Näistä on löytynyt kuitteja ja pyyntökirjeitä NKP:n arkistosta.
Kaikki keskustalaiset tietävät sisarpuolueensa NKP ja sen jalon toverin KGB läheiset suhteet Urho Kekkoseen, Ahti Karjaiseen ja kaikkiin maalaisliittolaisin ja kepulaisiin.
"Maaliman johtava Rauhanvaltio, Neuvostoliitto, joka ei milloinkaan ole hyökännyt minkään muun maan kimppuun.." Ihan aitoa Suomenmaan tekstiä.....Stallari Osmoa keljuttaa kun stallareilla ei ollut yksinoikeutta neukkusuhteisiin. Mitä niillä lännessä kelpaamattomilla ruplilla olisi maksettu? Niiden neukkulasta vientihän oli lisäksi laitonta.
- Tuet_pois
Atrian toimet tutkintaan. Suomalaisille yksityisille lihanjalostajille ei myydä suomalaista lihaa jalostettavaksi, vaan se viedään veronmaksajien maksamilla tuilla polkuhintaan ulkomaille. Samaan aikaan yksityiset lihanjalostajat joutuu tuomaan maahan jopa 50% lihajalosteissa käytettävästä lihasta.
Lihatuotannon tuet on lopetettava kokonaan tämän syyn vuoksi, tällä pakotetaan lihantuottajat hakemaan markkinansa itse, jolloin myös yksityiseen lihanjalostukseen riittää kotimaista lihaa.- S24uomlaineN
Ko. yritys voi halutessaan tehdä sopimuksen tuottajan kanssa. Toisaalta olet itse keksinyt koko väitteesi eikä linkkiä tule.
- sikaasäkissä
Luultavasti miljoonia kiinalaisia kuolee kun syövät suomessa kasvatettua antibioottisikaa
- S24uomlaineN
Brassilihaskandaalit ottaa päähän?
- DFGDFGDSFGDFSG
Antbiootit on helppo todeta lihassa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2772109Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131848Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1231454- 1361289
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1371210- 85836
- 174806
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä177774Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala431711- 52592