Vieläkö vasemmisto jyllää, vai onko lestat ottaneet vallan jo Kemissäkin?
Vieläkö punikit voimissaan Kemissä?
13
245
Vastaukset
- Äänestetään
nyt kommunisteja, eikä mitään vihervasen piipertäjiä.
- KylpperiT
Kyllä te lestat ootte sitten vastenmielisiä.
Miten niin? Kyllä tässä aitoja kommunisteja ollaan eikä mitään keskustan lestoja jotka väittävät olevan EU:n ytimessä.
Sinne ytimen syövereihin saisivat hukkua, mokomatkin sisäsiittoiset elukat.
- onneksionLI
Onneksi Li on puheenjohtaja, näytti kuinka on aatteen takana seisova vahva johtaja vasemmistolle, me kaikki äänestämme vasemmistoa, kun hän on nostamassa puoluetta suureksi.
- apin
Muinoin sanottiin Maalaisliittolaisia Lesta Jusseiksi . Osaa parhaiten kyykyttää huonoosaisia ja näinhän on ollut kautta maalaisliiton historian . Muistan jo kouluajoilta , kun maalaisliitto hallitsi , jopa kansakouluja . Tuohon aikaan ei ollut mahdollisuutta jakaa setelisalkkuja , ei huonojen , eikä hyvien vanhempien oppilaille . Usein jaettiin koululaisille monoja köyhäinapuna , jo tuolloin sain nauttia hyvinvointivaltion antimista . Itsekkin sain kerran monot . Ensin tietenkin monot jaettiin isorikkaille ja isännille . Kun tuli minun vuoro vastaanottaan tämä armolahja , sain lehmänpaskassa olevat ronttoset , joissa oli pohjatkin irti . Olivat monot olleet vappuna paskanajossa . Aaaarh tuota ihanaa aikaa . Muistan vieläkin , kun paketissa oli kirjoitus JALAS . Kepun tasaarvoa silloin ja nyt . Kaikki äänestämään Maalaisliittoa , myös kurjimmat kerjäläiset .
- lainaalisää
Eilen oli Lli Andersson telkkarissa ja sanoma oli selkeä. Kaikille vain kaikki ilmaiseksi, otetaan lisää lainaa ja verotetaan rankemmin parempituloisia. Kuka hullu vastuullinen lapsiperheen vanhempi antaa äänensä vasemmistolle?
- Kemistämalliaotti
Joo.Olihan se selkeä. Lisää velkaa ja kaikkea kivaa kaikille. Velanmaksuksi korotetaan veroja ja muita maksuja.
Oli käynyt opintomatalla Kemissä?
- viimeinentaisto
Joko lestat hallitsee Kemissäkin? Hyi h**vetti.
- Lestoilta
valta pois, äänestäkää kommunisteja! Kemin ehdollaiden numerot on 59, 60, 61, 62 ja 63
- Voittajan
numerot. Kyllä äänestän. Ei ole kommunismi myynnissä eikä kuollut. Suosittelen
- OIiskohan
numerolla 62 säästösyistä sama vaalimainos kuin eduskuntavaaleissakin? Meinaan vaan kun se on niin ettei kuntatasolla päätetä eläkkeiden tasokorotuksista. http://aijaa.com/O28elJ
No ei se mitään, viisas ja säästeliäs mies. https://tapiosiirila.wordpress.com/
- vaarallinen.Vaihdos
Kemissä punikit on vaihtunut punkkeihin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077793
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1146098- 835207
- 1414563
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113240- 623034
- 582948
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102464- 612447
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562076