Kuntaavaaleissa suuri häpeä?

On hyvin lähellä, että Anna-Maja Henriksson on johtanut RKP:n Eduskuntapuolueiden viimeiseksi. Sari Essayah on ryhdikkäällä esiintymisellään nostanut KD:n aivan tasoihin.

Suuri häpeä, jos massiivisella rahalla jää viimeiseksi. Tuskin HBL tulee tunnustammaan häviötä, vaikka näin kävisi!

10

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 32514711

      Miten kääntyy napakasti ruotsiksi? Olet heikoin lenkki! Hyvästi!

    • joodååå

      Ainakin selityksiä tulisi, eikä mikään tietenkään olisi Henrikssonin vika.

    • Lohdutukseksi RKP saa Helsingin Pormestarin paikan. Se ei ole puolueen ehdokas Eva Biaudet, joka luultavasti on kisan viimeinen. Stckars Anna-Maja, stackars Eva. Folktinget bjuder kaffe med bulla i varje fall.

      • Anna-Majasta.huolimatta

        Pormestariksi tulee puolisveko Jan Vapaavuori, Kokoomus. Äiti Ruotsista, opiskellut Hankkenilla ja sitten luki juristiksi. Parempi vaihtoehto kuin Sinnemäki.
        Vapaavuori lupasi, että suurmoskeijaa ei tule. Moni on jo antanut ennakkoäänen Vapaavuorelle siitä syystä, vaikka muuten olisi olisi äänestänyt persuja tai kristillisiä. Kokoomuksen pitää siis lyödä Viherstallarit.


      • -Lohdutukseksi RKP saa Helsingin Pormestarin paikan.

        Bidé olisi kyllä minun suåsikkini Sinnemäkeen vrt.


      • Anna-Majasta.huolimatta kirjoitti:

        Pormestariksi tulee puolisveko Jan Vapaavuori, Kokoomus. Äiti Ruotsista, opiskellut Hankkenilla ja sitten luki juristiksi. Parempi vaihtoehto kuin Sinnemäki.
        Vapaavuori lupasi, että suurmoskeijaa ei tule. Moni on jo antanut ennakkoäänen Vapaavuorelle siitä syystä, vaikka muuten olisi olisi äänestänyt persuja tai kristillisiä. Kokoomuksen pitää siis lyödä Viherstallarit.

        Helsingissä on ruotsin kielisillä valtavasti etuoikeuksia. Juuri näiden turvaamiseksi Vapaavuori on kutsuttu Helsinkiin.

        Svekoilla on Helsingissä ongelma. Äänestääkö RKP:tä vai turvavaatko Vapaavuoren läpimeno.


    • säätiölahjonta

      Tunnetusti RKP:n voima ei näy vaaleissa vaan fondeissa ja niiden rahoissa!

      Melko varmasti etuilupuolue taas ostaa paikkansa seuraavassa hallituksessa.

    • Suomessa ei ole vielä opetuksesta leikattu tarpeeksi, koska ruotsia opetetaan turhaa ympäri Suomen.

    • bjarnee

      Eikö kdssä ole paljon hurrilestoja. Miten voi vihata jotain ja uskoa silti Leeviin tai körttiin.

      • kusetusko

        Aivan ja kas pääministerikin on lesto, eli?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      209
      2718
    2. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      52
      1906
    3. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      413
      1531
    4. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      153
      1483
    5. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      363
      1405
    6. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      64
      1288
    7. Kääminsä polttanut taksi suomussalmella

      Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen
      Suomussalmi
      25
      1266
    8. Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa

      Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1206
    9. olisit voinut mies edes

      Pyytää anteeksi 🙏🫶
      Ikävä
      59
      1046
    10. Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."

      Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S
      Tanssii tähtien kanssa
      23
      948
    Aihe