Mikä pitää laajenevan pimpelipom-hiukkasen pinnan

tavattoman kovana?

Kun pimpelipom-hiukkanen laajenee, se harvenee. Silti sen pinta on jatkuvasti tavattoman kova niin, että se voi työntää kaiken pois tieltään laajenemattomassa avaruudessa. Mikä voia ylläpitää pimpelipom-hikkasten pintajänntisytä?

Kun tämä on ratkaistu, on noopeöli varma.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se hiukkanen näkee koko ajan pimppejä. Siksi se pysyy kovana.

Äänestä

Kyllä nyt on vahvasti tulossa Mööbelin palkinto 2018. Jäihän toritapahtumasta edes joku ämpäri millä noutaa palkinto?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NäinpäsSeOn kirjoitti:

tavattoman kovana?

Kun pimpelipom-hiukkanen laajenee, se harvenee. Silti sen pinta on jatkuvasti tavattoman kova niin, että se voi työntää kaiken pois tieltään laajenemattomassa avaruudessa. Mikä voia ylläpitää pimpelipom-hikkasten pintajänntisytä?

Kun tämä on ratkaistu, on noopeöli varma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu